Jej historia pogorszyła stosunki Berlin-Moskwa. Teraz 13-latka przyznaje, że nie została zgwałcona przez imigrantów

13-latka zmyśliła historię o gwałcie.
13-latka zmyśliła historię o gwałcie. Fot. Shutterstock
13-letnia Lisa, imigrantka pochodząca z Rosji, uczęszczała do szkoły w Berlinie. 11 stycznia nie pojawiła się jednak na zajęciach. Wróciła do domu po 30 godzinach, mówiła że została zgwałcona przez imigrantów o bliskowschodnich rysach. Dziś przyznała, że kłamała – zmyśliła tę historię w obawie przed reakcją rodziców na jej wybryk w szkole. Nie wiadomo, o jakie przewinienie chodzi, ale zmyślony gwałt zdołał nieźle namieszać w stosunkach dyplomatycznych.

Rzekomy gwałt stał się pożywką dla rosyjskich mediów. Pojawiły się oskarżenia o bagatelizowanie przez Niemców przypadków napaści seksualnych dokonywanych przez imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Siergiej Ławrow stwierdził nawet, że dla "poprawności politycznej" Niemcy ukrywają podobne sprawy. Rosyjski minister spraw zagranicznych zapewne nawiązywał wówczas do incydentów w Kolonii, które miały miejsce w noc sylwestrową. W Berlinie przetoczyły się ponadto fale protestów antyimigracyjnych oraz antyrządowych.

Z analizy rozmów telefonicznych wynika, że noc Lisa spędziła u przyjaciela. Mama 13-latki wyznała, że córka zrobiła bardzo źle i że była leczona kiedyś na oddziale psychiatrycznym.

źródło: "The Guardian"
Trwa ładowanie komentarzy...