Cameron z wizytą w Warszawie. Szydło zapowiada: "Zmiany w systemie zasiłków nie będą dobrze przyjęte przez Polaków"

Jeszcze dziś Beata Szydło spotka się z brytyjskim premierem Davidem Cameronem, który będzie przebywał z wizytą w Warszawie.
Jeszcze dziś Beata Szydło spotka się z brytyjskim premierem Davidem Cameronem, który będzie przebywał z wizytą w Warszawie. Fot. Fot. Michał Walczak / Agencja Gazeta
– Zmiany w systemie zasiłków nie będą dobrze przyjęte przez Polaków – stwierdziła Beata Szydło. Te słowa padły tuż przed dzisiejszą wizytą premiera Wielkiej Brytanii w Warszawie, w czasie której będzie omawiany projekt porozumienia między między Wielką Brytanią a Unia Europejską, zwłaszcza w kontekście propozycji ograniczenia świadczeń socjalnych dla imigrantów.

Polska premier w wywiadzie dla "The Times"stwierdziła, że Wielka Brytania będzie musiała pójść na ustępstwa wobec swoich żądań przed rozpoczynającym się 18 lutego szczytem UE. "Nawet złagodzony plan ograniczenia dostępu do zasiłków dla pracowników z (innych państw) UE spotka się ze stanowczym oporem (Polski)" - stwierdził dziennik.
Beata Szydło
Premier Polski

Nie jestem zadowolona z przedstawionej propozycji. Zmiany w systemie zasiłków socjalnych nie będą dobrze przyjęte przez Polaków. Te propozycje w obecnym kształcie nie są wystarczająco dobre.

Szydło powiedziała, że oczekuje, iż planowane reformy nie obejmą ponad 700 tys. Polaków obecnie mieszkających w Wielkiej Brytanii. Zapis, który zagwarantowałby wyłączenie obecnych migrantów w ramach Unii Europejskiej z planowanych ograniczeń, znalazł się w zaprezentowanym we wtorek przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska wstępnym tekście porozumienia.

Jak już pisaliśmy w naTemat rząd Wielkiej Brytanii od dawna nie kryje swojej niechęci do polityki imigracyjnej Brukseli, zmierzającej do narzucania poszczególnym państwom większego otwarcia na imigrantów. Ma również nadzieję, że ograniczenie dostępu do opieki socjalnej wyhamuje zalew fali imigrantów. Zdaniem Davida Camerona dostęp do benefitów musi zostać ograniczony, ponieważ obecnie więcej osób przyjeżdża niż emigruje.

źródło: Rmf24.pl

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...