Duda zdecydowanym faworytem. Gdyby wybory miały odbyć się w tym tygodniu, rywale nie mieliby z nim szans

Andrzej Duda byłby dziś zdecydowanym faworytem w wyborach prezydenckich.
Andrzej Duda byłby dziś zdecydowanym faworytem w wyborach prezydenckich. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Gdyby w najbliższą niedzielę Polacy mieli ruszyć do urn, aby oddać głos w wyborach prezydenckich to... Andrzej Duda nie musiałby się martwić o zwycięstwo. Tak wynika z najnowszej sondy przeprowadzonej przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu". Gotowość do postawienia krzyżyka przy nazwisku obecnej głowy państwa zadeklarowało 38 proc. ankietowanych. Przeciwnicy zostają daleko w tyle.

Ryszard Petru, który w badaniu uplasował się na drugim miejscu, traci do lidera aż 21 punktów procentowych. Zaraz po nim jest... Donald Tusk, na którego zagłosowało 16 proc. osób biorących udział w sondzie. Czwarty w walce o prezydencki fotel byłby Paweł Kukiz, który zdobył 14 proc. głosów. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 5-8 lutego 2016 roku na próbie 1116 pełnoletnich Polaków.

Nie mniejszym poparciem od Dudy cieszy się partia Jarosława Kaczyńskiego. Jak pisaliśmy w naTemat, w sondażu przygotowanym przez IBRiS na zlecenie "Onetu", na PiS głosowałoby dziś 30 proc. respondentów, zaś na .Nowoczesną – 26 proc.

Wynik Andrzeja Dudy, w stosunku do wyniku Petru, nie różni się jednak znacząco od not, jakie obaj politycy zdobyli w przeprowadzonym dwa miesiące temu sondażu TNS Polska. Wówczas obecna głowa państwa zdobyła 35 proc. głosów, lider .Nowoczesnej zaś – 17 proc. Jeśli wziąć zatem pod uwagę, że ekonomista jest nową twarzą w Sejmie, to można widzieć w nim poważnego rywala dla kandydata PiS przy następnych wyborach prezydenckich.

źródło: "Super Express"

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...