Były doradca Tuska o sztandarowym projekcie PiS: Oczywiście, że Polskę stać na program Rodzina 500 plus

Były doradca Tuska o sztandarowym projekcie PiS: Oczywiście, że Polskę stać na program Rodzina 500 plus
Były doradca Tuska o sztandarowym projekcie PiS: Oczywiście, że Polskę stać na program Rodzina 500 plus Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Jan Krzysztof Bielecki nie zalicza się do grona osób, które twierdzą że program "500 zł na dziecko" zrujnuje polski budżet. Przeciwnie, uważa że nasz kraj może sobie na niego pozwolić, choć jest kosztowny. – W końcu w budżecie nie mamy 17 mld, tylko 300 mld – mówił na antenie TVN24 BiŚ.

Ekonomista i były premier w sposób realistyczny ocenia projekt PiS, dzięki któremu partia rządząca wygrała wybory. Jego zdaniem, nasz kraj może sobie na niego pozwolić, ale kosztem innych potrzeb. – To jest tylko kwestia wyboru. W końcu w budżecie nie mamy 17 mld, tylko 300 mld. Kwestia tego, jakie mamy cele – mówił w rozmowie z Jolantą Pieńkowską.

Bielecki nie potrafi ocenić, czy program "500 zł na dziecko" rzeczywiście wpłynie na dzietność. Jego zdaniem, będzie można to wyliczyć to już za trzy lata. Były premier z humorem podchodzi do apeli polityków PiS, którzy apelują do bogatych o niekorzystanie z programu.
Jan Krzysztof Bielecki
Ekonomista, były premier

Wydaje się, że lepiej jest nałożyć pewne ograniczenia dla tych zamożnych, niż apelować do nich, żeby nie korzystali, bo to takie oryginalne jest podejście. Czytaj więcej

Sztandarowy projekt PiS-u "Rodzina 500+" został przyjęty w Sejmie większością głosów. To była ostatnia szansa, by zgłosić swoje poprawki do ustawy PiS-u. Politycy większością głosów wybrali jednak projekt w formie zaproponowanej przez partię rządzącą – za ustawą w tym kształcie opowiedziało się 260 posłów. Przeciw było 43, tyle samo wstrzymało się od głosu.

źródło: TVN24bis.pl
Trwa ładowanie komentarzy...