W TVP już wiedzą, że nie będą oglądani? Kurski: "Nie zamierzamy się ścigać ze stacjami komercyjnymi. Misja ważniejsza"

Kurski zapowiada, że TVP będzie telewizją misyjną.
Kurski zapowiada, że TVP będzie telewizją misyjną. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
– To będzie budowa wielkiej, uczciwej, misyjnej telewizji, odwołującej się do tego, co w Polakach najlepsze, najszlachetniejsze, co buduje naszą wspólnotę i co nas łączy, a nie ściganie się z telewizjami komercyjnymi na schlebianie niskim gustom – zapowiedział Jacek Kurski, nowy szef Telewizji Publicznej, przedstawiając ramówkę na wiosnę. Czy to znaczy, że przewiduje on poważny spadek popularności państwowego nadawcy?

W TVP ma nas czekać "powrót wysokiej kultury, ambitnej rozrywki i uczciwej publicystyki". W "Jedynce" pojawi się pasmo dla seniorów, ma wrócić telewizja śniadaniowa, widzom zostanie też zaserwowana większa dawka programów kulturalnych i sportu.

Oczywiście będą też programy poświęcone polityce, których celem zapewne będzie budowanie wspomnianej wspólnoty i "odwoływanie się do tego, co w Polakach najlepsze". Kurski zapowiedział utworzenie dwóch pasm (porannego i wieczornego), podczas których TVP gościłaby ważne postaci z życia społeczno-politycznego.

Możemy się także spodziewać dużej ilości sportu w weekend – Moim marzeniem jest również powrót „Sportowej Niedzieli” – magazynu podsumowującego wydarzenia (..). Nie rozumiem, dlaczego sportu nie ma na wielkiej antenie Jedynki w weekend – wyznał Kurski.

źródło: Wirtualne Media

Napisz do autora: manuel.langer@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...