Ziemiec przeprasza za podanie nieprawdy ws. TW Bolka. Widzowie "Wiadomości" zobaczą sprostowanie?

Ziemiec podał nieprawdę w "Wiadomościach". Ogłosił autentyczność teczek znalezionych w domu Kiszczaka
Ziemiec podał nieprawdę w "Wiadomościach". Ogłosił autentyczność teczek znalezionych w domu Kiszczaka Fot. Screen / tvp.pl
"Wiadomości" TVP zawyrokowały, że Lech Wałęsa współpracował z SB. Tę pewność miało dać badanie grafologiczne dokumentów znalezionych w domu Czesława Kiszczaka. Problem w tym, że żadnego badania jeszcze nie było.

– Nie wiadomo jeszcze, kiedy IPN ujawni wszystkie znalezione dokumenty, bo na razie bada je prokurator. Wiadomo, że materiały są autentyczne, co potwierdził grafolog – usłyszeli widzowie "Wiadomości". Krzysztof Ziemiec z pełną powagą dodał też, że "były prezydent Lech Wałęsa był współpracownikiem SB".
Prezes IPN zaprzeczył, jakoby grafolog zdążył spojrzeć na odkryte teczki. Jak przekonywał, nierozpoczęta jeszcze praca może zająć nawet kilka tygodni. I choć znalezione w domu Czesława Kiszczaka dokumenty są autentyczne, to mogły zostać sfabrykowane. Dopóki eksperci tego nie stwierdzą, IPN wstrzymuje się od oceny, o czym wczoraj pisaliśmy.
Na manipulację "Wiadomości" szybko zareagowały inne redakcje, wytykające Ziemcowi nierzetelność. Dziennikarz odniósł się do stawianych mu zarzutów w mediach społecznościowych. –  Informacja dla tych wszystkich którzy z taką łatwością wylali na mnie złość – napisał na Twitterze, odsyłając do swojego Facebooka:

Szanowni Państwo,Piszę, ponieważ chcę przeprosić za popełniony błąd. Czuję się niezmiernie skonfundowany nierzetelności...

Posted by Krzysztof Ziemiec on Thursday, 18 February 2016
Cześć komentujących docenia, że Ziemiec szybko przyznał się do błędu. Inni pytają jednak, czy to jedyna forma sprostowania po podaniu nieprawdziwej informacji. – Czy będzie sprostowanie na głównej antenie? – dopytują.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...