Strona tygodnika "wSieci" zhakowana. To kara za kontrowersyjną okładkę z kobietą gwałconą przez uchodźców

Tak wygląda strona tygodnika "wSieci", która miała paść celem ataku hackerów z Cyber Justice Team.
Tak wygląda strona tygodnika "wSieci", która miała paść celem ataku hackerów z Cyber Justice Team. Fot. wSieci.pl
Błąd 404 widzą wszyscy, którzy chcą poczytać wiadomości na stronie skrajnie prawicowy pisma "wSieci" tworzonego przez kontrowersyjnych braci Karnowskich. To efekt ataku hackerskiego, a raczej kary, którą internetowi aktywiści z Cyber Justice Team postanowili wymierzyć Karnowskim za oburzającą okładkę ich pisma, która przedstawiała kobietę owiniętą w unijną flagę gwałconą przez uchodźców.

"Nazistowska i antymuzułmańska propaganda nienawiści" - tak Cyber Justice Team w krótkim komunikacie nazywa zhackowane przez internetowych aktywistów pismo "wSieci". W innych wpisach organizacja tłumaczy, że w ten sposób nie ma zamiaru zabierać głosu w sprawie kryzysu migracyjnego w Europie, a jedynie "protestuje przeciw rozpowszechnianiu nienawiści i kłamstw". Cyber Justice Team przypomina też, że Karnowscy w portfolio ich celów właśnie dołączyli takich ludzi, jak terroryści z ISIS i Hezbollahu, czy gwałciciele.
Co Co ciekawe, o ataku hackerzy poinformowali już 19 lutego, ale dopiero w niedzielne popołudnie opinia publiczna w Polsce zauważyła, że "wSieci" jest w internecie niedostępne. Przedłużająca się obecność komunikatu 404 dowodzi też, że problemy, które informatykom od braci Karnowskich sprawiło Cyber Justice Team muszą być naprawdę poważne.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...