"Magdalenka? Była w ciąży z Bolkiem". Sprawdzamy, co młodzi wiedzą o aferze Wałęsy

"Magdalenka? Była w ciąży z Bolkiem". Sprawdzamy, co młodzi wiedzą po aferze teczkowej Fot. Mateusz Trusewicz / naTemat.pl
Nie ma wątpliwości, że ostatnie dni w Polsce należały do "agenta Bolka". Media nie nadążają aktualizować newsów, a ubiegłoroczne podręczniki do historii można już spokojnie wyrzucić na śmietnik. Postanowiliśmy jednak sprawdzić, czy młodzi Polacy równie mocno emocjonują się sprawą TW Bolka, co ich rodzice.

Dzień po ujawnieniu teczek znalezionych w domu Czesława Kiszczaka, wyszliśmy na ulice. Pojechaliśmy z kamerą w okolice Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, na Krakowskie Przedmieście oraz przed popularne centrum handlowe w Warszawie.

Zadawaliśmy podstawowe pytania, które miały wykazać, czy młodzi ludzie śledzą wydarzenia związane ze sprawą agenta Bolka, a przynajmniej czy maglowany przez media temat obił im się o uszy. I trzeba przyznać, że niektórzy z nich dobrze znali fakty oraz tło historyczne tych gorących wydarzeń. Większość jednak, nawet spośród tych spotkanych w okolicach Uniwersytetu, żyje dziś zupełnie innymi sprawami, niż grzebanie w przeszłości byłego prezydenta.

"Magdalenka? Była w ciąży z Bolkiem". Sprawdzamy, co młodzi wiedzą po ujawnieniu teczek z szafy Kiszczaka.

Posted by WIDEO natemat.pl on Tuesday, 23 February 2016
Czy wie pani, kim jest Bolek? – Tak, to postać z bajki – odpowiada (zupełnie na poważnie) wielu napotkanych przeze mnie studentów. – Chodził z Lolkiem. Lolek, był od Bolka wyższy i agresywniejszy, znaczy bił go – mówi z kolei młody warszawiak napotkany pod centrum handlowym. Kolejni wiedzą już nieco więcej. Ale to dopiero początek.

Prawdziwa męczarnia zaczyna się, gdy pytamy o trudniejsze sprawy. Jedną z nich jest Magdalenka, a konkretnie jej związek z rzekomym "Bolkiem". – Romans, ciążą, uciekł, tak? – mówi o swoich skojarzeniach przechodzień. – Pod Magdalenką była kiedyś strzelanina? – strzela, zdecydowanie bliżej celu młoda dziewczyna.

Napisz do autora: krzysztof.majak@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...