Ten ranking nie zostawia złudzeń? Warszawa słabiutko na tle innych miast Europy Zachodniej

Fot. Pixabay
Światowa firma doradcza Mercer ogłosiła ranking miast, w których żyje się dobrze. Ocena ta ma służyć jej pracownikom, wyjeżdżającym za granicę. Poznają ją jednak nie tylko oni. Lista 230 miast jest dostępna dla wszystkich – a Warszawa zajmuje w niej bardzo niską notę.

Polska stolica przegrywa z Pragą, Wilnem czy Budapesztem. Mercer przyznaje jej 79 miejsce, jedno z ostatnich wśród miast Europy Zachodniej. I robi to nie bez powodu - Warszawa kiepsko wypada w kwestiach politycznych, gospodarczych czy transportowych. Kuleje też edukacja, ochrona środowiska i zdrowia.
Mercer Living of Life 2016 pokazuje jednak, że innym też daleko do nieskazitelnych. Za to gorzej mają Bratysława i Limassol. Najmniej dumne może być Cape Town (RPA), które niechlubnie zamyka zestawienie. Co ciekawe, wcale nie królują w nim chętnie odwiedzane Londyn, Madryt lub Paryż. Pierwsze skrzypce grają zaś: Wiedeń, Zurych i Auckland. Równie dobrze żyje się w Kopenhadze czy Berlinie.
Przypomnijmy, że niedawno inny ranking pokazywał, że Warszawa jest doskonała do inwestycji. A kilka lat temu jeszcze wygrywała pod względem dobrobytu.

źródło: imercer.com

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...