Warszawski stalker zatrzymany. Policja przesłuchuje podejrzanego o prześladowanie prawie 40 kobiet

Zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o nękanie kobiet w centrum Warszawy.
Zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o nękanie kobiet w centrum Warszawy. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Wczoraj rano śródmiejska policja zatrzymała młodego mężczyznę prawdopodobnie odpowiedzialnego za nękanie ponad 40 kobiet w centrum Warszawy. Na razie nie wiadomo czy mężczyzna usłyszy jakiś zarzut. Trwają czynności procesowe dotyczące uporczywego stalkingu.

Jak wynika z informacji kobiet przesłuchanych w tej sprawie, młody mężczyzna od dłuższego czasu w różnych miejscach centrum miasta zaczepiał przypadkowe kobiety, chcąc umówić się z nimi na kawę lub uzyskać ich numer telefonu. Kiedy te odmawiały, mężczyzna za nimi chodził, wsiadał do tego samego autobusu lub zagradzał drogę. Zdarzały się też groźby.

– Trwają czynności. Przesłuchaliśmy w tej sprawie na tyle dużo kobiet, że podjęliśmy decyzję o zatrzymaniu i przesłuchaniu mężczyzny – powiedział rzecznik prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście kom. Robert Szumiata, komentując sprawę zatrzymania mężczyzny.

O warszawskim stalkerze już pisała w naTemat Dominika Majewska. Mężczyzna w biały dzień, na oczach tłumów i w centralnym punkcie stolicy od dłuższego czasu gnębił kolejne kobiety. To, co w tym przypadku było wyjątkowe, to skala zjawiska.

Warszawski stalker nie próżnował, a wśród kobiet, które doświadczyły jego namolnego sposobu bycia jest już kilkadziesiąt osób. Do tej pory robił to zupełnie bezkarnie. Ale dzięki interwencji 21-letniej Agaty, która nagłośniła sprawę i ośmieliła pozostałe ofiary do składania zeznań, policja zajęła się sprawą. Jak widać – skutecznie.źródło: Wawalove.pl

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...