Powołanie rolnika do Rady Nadzorczej publicznego radia jest tak kuriozalne, że zaskoczyło nawet jego

Nawet nowy szef Rady Nadzorczej Radia Szczecin był zaskoczony swoją nominacją.
Nawet nowy szef Rady Nadzorczej Radia Szczecin był zaskoczony swoją nominacją. Fot. Zrzut ekranu z youtu.be/3nOIJJ36eRQ
Kilka dni temu pisaliśmy o powołaniu działającego w PiS rolnika na szefa Rady Nadzorczej publicznego Radia Szczecin. Teraz sprawę komentuje sam zainteresowany. – Byłem zaskoczony propozycją – przyznaje w rozmowie z TVN24.

Prawo i Sprawiedliwość ma bardzo krótką ławkę, co widać podczas kolejnych nominacji. Głośnym echem poniosła się sprawa zwolnienia szefów dwóch państwowych hodowli koni arabskich, których zastąpiono ludźmi bez doświadczenia.

Ale wiele mówią też zmiany w mediach, na przykład powołanie nowego składu Rady Nadzorczej państwowego Radia Szczecin. Jej szefem został Edward Kosmal, działacz organizacji rolniczych i kandydat PiS do Senatu w ostatnich wyborach. To dość kuriozalna nominacja. Pokazuje to nawet zaskoczenie samego nominata. – No autentycznie byłem zaskoczony propozycją – przyznał w rozmowie z TVN24.

Powiedział też, że jest w stałym kontakcie z pracownikami "Radia Maryja". To przejęzyczenie może wskazywać na to, w jakim kierunku ma się zmieniać stacja. A jakie plany Edward Kosmal ma wobec radia? Jego wypowiedź warto zacytować w całości.
Edward Kosmal
rolnik, nowy szef Rady Nadzorczej Radia Szczecin

Na pewno ja jako rolnik będę chciał, żeby wzmocnić programy na temat rolnictwa. Wiemy, że żyjemy w woj. zachodniopomorskim, na Ziemiach Odzyskanych, gdzie kulturowość jest dość szeroka, bo ludzie są z różnych rejonów, i uważamy, że pewnie te nacje narodowe trzeba jakoś tutaj wykazać i jest pełna asymilizacja społeczeństwa. Co prawda inność kulturowa jest, ale uważam, że ta odrębność nie dzieli, ale łączy. I tutaj ta asymilacja społeczeństwa jest bardzo dobra. Czytaj więcej

Jak pisaliśmy w naTemat Edward Kosmal prowadzi duże gospodarstwo rolne w Tychowie. Gdy został zgłoszony do plebiscytu "Rolnik roku", serwis GS24.pl przeprowadził z nim wywiad. Dowiadujemy się z niego, że wraz z żoną gospodarują na czterystu hektarach pól. Część dzierżawią od Agencji Nieruchomości Rolnych.

Źródło: TVN24
Trwa ładowanie komentarzy...