"Nazywam się Olga Sipowicz, jestem piosenkarką". Kora prosi o wsparcie - miesięczny koszt leków to 24 tys. zł

"Nazywam się Olga Sipowicz, jestem piosenkarką". Kora prosi o wsparcie - miesięczny koszt leków to 24 tys. zł
"Nazywam się Olga Sipowicz, jestem piosenkarką". Kora prosi o wsparcie - miesięczny koszt leków to 24 tys. zł Fot. Kora / Facebook
Kora od trzech lat choruje na nowotwór jajnika. Przeszła trzy poważne operacje oraz dwa cykle chemii. Od kilku dni bierze lek o nazwie Olaparib. Jest to skuteczny środek w walce z nowotworem jajnika (obarczonego mutacją w genie BRCA), w jego czwartej fazie. Niestety lek który musi zażywać Kora nie jest w Polsce refundowany.

Olga Sipowicz zamieściła na swoim profilu na Facebooku link do strony Fundacji ALIVIA, na której prosi o pomoc. Miesięczna dawka zażywanego przez artystkę lekarstwa kosztuje 24 000 zł. – Powinnam je brać do końca życia – pisze Kora.
Olga Sipowicz
Wpis na stronie Fundacji Alivia

Jeżeli ktoś z Was nie zdecyduje się wpłacić na moją osobistą skarbonkę, to proszę o wsparcie innych osób, potrzebujących środków na walkę z rakiem… Darowizny na rzecz leczenia Kory prosimy przekazywać na podane pod jej zdjęciem konto Fundacji Onkologicznej Osób Młodych Alivia - koniecznie z dopiskiem „DAROWIZNA NA PROGRAM SKARBONKA – OLGA SIPOWICZ 110248” Czytaj więcej

Kora wyraziła nadzieję, że lek będzie kiedyś w Polsce refundowany. Na razie jednak pozostaje jej liczyć na pomoc fanów, bo takie koszty leczenia są dla niej zbyt wysokie.
Trwa ładowanie komentarzy...