"Wiadomości" TVP tracą oglądalność. W lutym program zanotował największy spadek ze wszystkich serwisów informacyjnych

"Wiadomości" TVP tracą oglądalność.
"Wiadomości" TVP tracą oglądalność. Fot. Screen z wiadomosci.tvp.pl
Serwis informacyjny kierowany przez Marzenę Paczuską zanotował w lutym poważny spadek. "Wiadomości" emitowane w TVP1 zostały wyprzedzone przez "Fakty" TVN. Program stracił w ubiegłym miesiącu 470 tys. telewidzów.

Liderem oglądalności wciąż pozostaje inny z serwisów TVP1 – jest nim "Teleexpress". "Fakty" w stacji TVN miały w lutym o 100 tys. widzów więcej niż "Wiadomości". Dodając do tego widownię z TVN24 Biznes i Świat, który również nadaje ten serwis informacyjny, przewaga nad programem nadawanym przez TVP1 wynosi 260 tys.

Marzena Paczuska objęła kierownictwo nad "Wiadomościami" w styczniu. Od tego czasu wymieniono wielu reporterów i prezenterów serwisu. Jak pisaliśmy w naTemat, z pracą w TVP pożegnali się już m.in. : wydawcy Piotr Jaźwiński i Grzegorz Sajór, sekretarz redakcji Maciej Czajkowski, reporterzy Jacek Tacik, Milena Kruszniewska, Justyna Dobrosz-Oracz, Elżbieta Byszewska i Magdalena Karpińska, oraz szef i główny prowadzący – Piotr Kraśko.

– Powtarzam: gdyby nie okres powyborczy nie byłbym tak zdecydowanym zwolennikiem głębokich zmian. (…) Co ważne, niemal wszystkie zwolnienia odbyły się za porozumieniem stron, w sposób cywilizowany i grzeczny – wyjaśniał Jacek Kurski w rozmowie z tygodnikiem "wSieci".


źródło: "Wirtualne Media"
Trwa ładowanie komentarzy...