Nie słyszeliście o tych muzykach? Oto subiektywna lista artystów najbardziej niedocenionych przez mainstream

Syd the Kyd z zespołem.
Syd the Kyd z zespołem. Fot. The Internet/Facebook.com
Są o wiele lepsi od twórców, których znamy z mediów. Są popularni, ale w skali międzynarodowej ta popularność wciąż jest zbyt mała. Według mnie zasługują na uwagę świata, bo ich ich muzyka jest wyjątkowa. Sprawdźcie, czy się z tą opinią zgadzacie! A może sami znacie artystów, o których słyszała tylko garstka ludzi chociaż, zasługują na większą uwagę?

The Internet

17 marca w warszawskim klubie Miłość na Kredytowej odbędzie się ich koncert w ramach festiwalu World Wide Warsaw. Nie mogę się doczekać, to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku. Pochodzący z Kalifornii zespół to soul w najlepszym wydaniu. Wokalistka Syd the Kyd ma anielski głos, wygląda jak chłopak, jest lesbijką i śpiewa piękne piosenki o miłości. Można się zakochać!

Mac DeMarco

McBriare Samuel Lanyon "Mac" DeMarco pochodzi z Kanady, jest multiinstrumentalistą, piosenkarzem i autorem tekstów. Ten geniusz z wizerunkiem rozleniwionego nastolatka nagrał 3 albumy, które cieszą się sporą popularnością wśród fanów muzyki określanej czasem jako "blue wave", chociaż on sam swoją twórczość nazywa "jizz jazz", czego nie będę tłumaczyć, bo zrobiłoby się niesmacznie.

Olivier Heim

Holender urodzony w Stanach Zjednoczonych, dorastał w Luksemburgu, aktualnie mieszka i tworzy w Warszawie. Polska publiczność może kojarzyć go z jego poprzedniego projektu - Très.b. Teraz promuje swoją solową płytę "A Different Life". Warto wybrać na jeden z jego koncertów, które odbywają się dość często w stolicy, bo to dużo radości. Olivier jest czarujący, pięknie gra, pięknie śpiewa, żartuje i ma świetny kontakt z publicznością.

Kilo Kish

Lakisha Kimberly "Kish" Robinson czyli kobieta orkiestra. Jest amerykańską wokalistką, pisze piosenki, jest artystką sztuk wizualnych, malarką i projektantką mody. Ma piękny, aksamitny głos, który komponuje się z mocnymi bitami. Zajmuje się alternatywnym hip-hopem i psychodelicznym popem. Nie ma tylu fanów, co FKA Twigs, choć to dziwne, bo nie jest od niej gorsza!

Matias Aguayo

Swój ostatni album nagrał za pomocą swojej paszczy! Wszystkie dźwięki z płyty "Ay Ay Ay", którą kwalifikuje się do muzyki elektronicznej, zaśpiewał sam. Pochodzący z Chile berlińczyk jest znanym dj'em muzyki techno, znajduje się wśród stu najlepszych artystów w rankingu Resident Advisora, jednak to wciąż za mało!

Napisz do autorki: barbara.kaczmarczyk@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...