"Zostawmy hejterów w sieci". Politycy prawie jednogłośnie potępiają hejt po wydarzeniach na A4 z udziałem prezydenta

Hejt narastający wokół incydentu z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy na A4 będzie początkiem końca wojny polsko-polskiej?
Hejt narastający wokół incydentu z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy na A4 będzie początkiem końca wojny polsko-polskiej? Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Czy incydent drogowy z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy będzie początkiem końca wojny polsko-polskiej? Nadzieję na to daje prawie jednogłośne potępienie hejtu, który pojawił się po wydarzeniach na A4, gdy wielu Polaków publicznie żałowało, iż głowa państwa wyszła z tego cało. – Warto to wyłączyć i zostawić hejterów w sieci – apelował w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej. W czym wtórowali mu nie tylko inni politycy opozycji, ale i przedstawiciele władzy.

– Te chamskie wpisy do niczego dobrego nie prowadzą. Wręcz przeciwnie, wciąż podnoszą atmosferę – oceniała Barbara Dolniak z .Nowoczesnej. – Może dzisiaj jest dobry moment, po tym wypadku prezydenta Dudy, żeby cała scena polityczna wzięła odpowiedzialność za to, żeby tonować nastroje – stwierdził Krzysztof Hetman z Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Jedni robią sobie z tego totalną zabawę (...), z drugiej strony mamy ludzi, którzy mówią o zamachu. Nie podoba mi się ani jedna, ani druga z tych dyskusji – komentował Piotr Liroy-Marzec z Kukiz'15.

– Sprawa tego wypadku powinna nas czegoś nauczyć. Powinna stworzyć taki wspólny front debaty publicznej – dodała także Małgorzata Sadurska reprezentująca na antenie TVN24 Kancelarię Prezydenta. Do porzucenia wojennej retoryki nie był zdolny tylko Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości, który przede wszystkim domagał się od przedstawicieli opozycji wzięcia odpowiedzialności za chamstwo części Polaków kpiących z incydentu z udziałem prezydenta i życzących mu śmierci. – Zło trzeba nazwać złem – irytował się polityk partii rządzącej.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: TVN24
Trwa ładowanie komentarzy...