Ziobro wycofał opinię Seremeta dotyczącą ustawy o TK. Nowy prokurator generalny chce odroczyć rozprawę o dwa tygodnie

Zbigniew Ziobro chce przesunąć rozprawę w sprawie TK o dwa tygodnie.
Zbigniew Ziobro chce przesunąć rozprawę w sprawie TK o dwa tygodnie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
We wtorek i środę miała się odbyć rozprawa dotycząca ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i nowy prokurator generalny chce odroczyć ją o dwa tygodnie.

Informację o planach polityka PiS potwierdził dziś na Twitterze rzecznik jego resortu, Sebastian Kaleta.
Okazuje się jednak, że TK, który ma zająć się tą sprawą, wcale nie musi przychylić się do prośby Zbigniewa Ziobry. – Wszystko zależy od Trybunału, czy będzie chciał czekać 14 dni, czy też nie. Ja czuję, że TK czekać nie będzie i jutro o 9 rano rozprawa zostanie otwarta – mówił na antenie TVN24 konstytucjonalista prof. Marek Chmaj.

Jeszcze dziś rano europoseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski przedstawił swoje propozycje dotyczące kompromisu w sprawie TK. Polityk przekonywał, że sędziowie wybrani w nowej kadencji Sejmu powinni mieć możliwość orzekania, zaś ci wybrani w poprzedniej – objąć zbliżające się sędziowskie wakaty.

Jak pisaliśmy w naTemat
, trzy tygodnie temu Andrzej Duda podpisał pakiet ustaw, dzięki którym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro miał stać się także prokuratorem generalnym. Nową funkcję objął w ubiegły piątek. – Chcemy, by prokuratura stała na straży bezpieczeństwa Polaków i wszystkich traktowała równo – powiedział Ziobro na wspólnej konferencji z premier Beatą Szydło.

źródło: TVN24

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...