Kaczyński atakuje KOD: Nie działają bezinteresownie. Za tym ruchem stoją siły, które chcą utrzymać Polskę jak najniżej

Jarosław Kaczyński ostro krytykuje KOD.
Jarosław Kaczyński ostro krytykuje KOD. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Podczas spotkania z sympatykami PiS w Łomży Jarosław Kaczyński nie szczędził gorzkich słów pod adresem Komitetu Obrony Demokracji. Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości, działacze KOD i ich zwolennicy mają wobec Polski wyjątkowo niecne plany.

Jarosław Kaczyński
na spotkaniu w Łomży

Podobno są tu dzisiaj KOD-owcy. Jeśli tak, to niech się pokażą. Dzisiaj idą pod biało-czerwonymi sztandarami i to jest oszustwo. Bo oni nie działają bezinteresownie. Za tym ruchem stoją siły, które chcą utrzymać Polskę jak najniżej, żeby służyła innym i była pewnego rodzaju kolonią.

Prezes PiS podkreślił, że jego partia nie zgodzi się na czarny scenariusz, który jego zdaniem roztacza przed Polską KOD. – Nie zgodzimy się na upokarzanie Polaków. Sami będziemy rozwiązywali polskie spory, bez żadnej interwencji z zewnątrz. Chcę to wyraźnie zaznaczyć - podkreślił Jarosław Kaczyński.

W poniedziałek przybył on na Podlasie, aby podziękować mieszkańcom za udział w wyborach uzupełniających do Senatu, w których nieznacznie wygrała Anna Maria Anders. Jak informowaliśmy w naTemat, kandydatka PiS zdobyła 47,3 procent głosów, wyprzedzająca zaledwie o 6 punktów proc. Mieczysława Bagińskiego z PSL. Sporym zaskoczeniem był wynik konkurenta Anders, uzyskał om bowiem aż 41 proc. głosów.

źródło: Onet.pl
Trwa ładowanie komentarzy...