Wstęp do inwigilacji? Wiceszef MSW: Trzeba dowiedzieć się, jak są rekrutowani liderzy KOD"

Wiceszef MSW Jarosław Zieliński zapowiedział... inwigilację KOD.
Wiceszef MSW Jarosław Zieliński zapowiedział... inwigilację KOD. Fot. Wojciech Olkuśnik / AG
Prawo i Sprawiedliwość coraz brutalniej walczy z KOD. I nie chodzi tylko o ostre słowa Jarosława Kaczyńskiego, który przypisał KOD wszystkie najgorsze epitety. Teraz wiceszef MSW zapowiada, że "trzeba się dowiedzieć jak są rekrutowani liderzy KOD".

Powoli spełniają się wszystkie obawy dotyczące inwigilacyjnych zapędów PiS. Najpierw była ustawa o policji, która przyznała służbom większe możliwości podsłuchiwania Polaków. Teraz wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych daje do zrozumienia, że władza z tych uprawnień skorzysta.

Jarosław Zieliński komentował piątkową awanturę na otwarciu wystawy z udziałem Anny Marii Anders, wtedy jeszcze kandydatki PiS do Senatu. – To ustawka KOD z częścią mediów. Ci ludzie zostali zwiezieni przez liderów KODmówił w Polskim Radiu RDC. – Zresztą osobnej analizy wymaga, jak te osoby są rekrutowane. Myślę, że z czasem będziemy wiedzieli o tym więcej. Nie chcę teraz o tym mówić, bo to zajęłoby za dużo czasu – stwierdził. Niestety prowadzący audycję nie pociągnął wątku.

Później polityk PiS tłumaczył też, że protest był zakłóceniem porządku publicznego, a "na to są przecież paragrafy w kodeksie karnym". Dodał, że "obrażono uczucia narodowe" i "urażono pamięć" po żołnierzach Armii Andersa. Protestujących nazwał też "zwyrodnialcami", którzy "zaatakowali polskie cierpienie".


O ile można się zgodzić, że miejsce protestu nie zostało najszczęśliwiej wybrane, to sugestia inwigilacji przeciwników rządu przez konstytucyjnego ministra to skandal. Prawo i Sprawiedliwość coraz bardziej otwarcie pokazuje, że łagodna twarz z kampanii to była tylko maska. Teraz coraz wyraźniej widać prawdziwą gębę.

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...