Michał Rachoń odwołany ze stanowiska w TVP! “Dobra zmiana” uderza w swoich?

Michał Rachoń odwołany ze stanowiska w TVP
Michał Rachoń odwołany ze stanowiska w TVP Fot. Telewizja Republika
Michał Rachoń został odwołany ze stanowiska zastępcy dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki – informuje “Presserwis”.

Powody dymisji Rachonia póki co pozostają nieznane. To jednak spora niespodzianka, bo były dziennikarz TV Republika był twarzą “prawicowego skrętu” w publicystyce TVP. Przypomnijmy, że zastępcą dyrektora TAI został w styczniu.
Rachoń, przed przyjściem do telewizji publicznej, był związany m.in. z TV Republika, gdzie prowadził programy publicystyczne. Dziennikarz zasłynął kilkoma kontrowersjami ze swoim udziałem. Jedną z bardziej znanych jest jego protest podczas wizyty Władimira Putina w 2009 roku, o czym pisaliśmy w naTemat. Rachoń przebrał się wtedy za penisa z wielkim napisem "Putin" i przed hotelem, gdzie zorganizowano rozmowy Donalda Tuska z rosyjskim przywódcą wykrzykiwał "Putin-morderca". Po tym happeningu trafił na komisariat policji, ale szybko go opuścił.

Publikował ponadto w "Gazecie Polskiej Codziennie" i miesięczniku "Nowe Państwo". Był też aktywny w polityce. Przez kilka miesięcy był rzecznikiem prasowym Janusza Kaczmarka, gdy ten był ministrem spraw wewnętrznych i administracji, działał też w trójmiejskim PiS-ie.
Trwa ładowanie komentarzy...