Początek prokuratorskich zmian. Zbigniew Ziobro degraduje swoich podwładnych

Zbigniew Ziobro rozpoczął degradacje prokuratorów.
Zbigniew Ziobro rozpoczął degradacje prokuratorów. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Zbigniew Ziobro nie próżnuje. Nowy prokurator generalny skompletował już skład kierownictwa Prokuratury Krajowej. Teraz czas na kadrowe degradacje. Zmiany dotknęły jak dotąd kilku wysokich rangą prokuratorów.

Do rejonu w warszawskim Śródmieściu zostali zdegradowani Marek Staszak, były prokurator krajowy, ostatnio przewodniczący Krajowej Rady Prokuratury oraz prokurator wojskowy Ireneusz Szeląg. Ten ostatni sprawował swego czasu nadzór nad śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Do Prokuratury Okręgowej w Łodzi trafi z kolei Irena Łozowicka, jedna z kandydatek na prokuratora generalnego (przed wprowadzeniem ustawy autorstwa PiS). Drugi z kandydatów, Andrzej Jarecki, trafi do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.

Jak pisaliśmy w naTemat, trzy tygodnie temu Andrzej Duda podpisał pakiet ustaw, dzięki którym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro miał stać się także prokuratorem generalnym. Nową funkcję objął w ubiegły piątek. – Chcemy, by prokuratura stała na straży bezpieczeństwa Polaków i wszystkich traktowała równo – powiedział Ziobro na wspólnej konferencji z premier Beatą Szydło.

źródło: "Rzeczpospolita"

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...