"Mali ludzie się do błędów nie przyznają". Opozycja po raz kolejny maszeruje przez Warszawę

Mateusz Kijowski podczas pikiety KOD i Partii .Nowoczesna.
Mateusz Kijowski podczas pikiety KOD i Partii .Nowoczesna. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
W sobotę odbywa się kolejny marsz w "proteście wobec władzy" i "w obronie ładu konstytucyjnego", który zdaniem protestujących, jest w Polsce zagrożony. Tym razem przemarsz zorganizowała .Nowoczesna, zapraszając do udziału KOD.

"Demonstrujemy w obronie praworządności i przeciw łamaniu prawa i porządku konstytucyjnego" – czytamy na oficjalnej stronie Komitetu Obrony Demokracji, który pozytywnie odpowiedział na pomysł przemarszu u boku partii Ryszarda Petru.
Zdaniem organizatorów, niezależny Trybunał Konstytucyjny stanowi przeciwwagę dla "nieprzewidywalnych działań władzy wykonawczej".
Komitet Obrony Demokracji

Sprzeciwiamy się ubezwłasnowolnieniu Trybunału, a także: zawłaszczaniu kraju, próbom zafałszowania historii, niszczeniu gospodarki, naruszaniu dobrej opinii Polski za granicą, podziałowi społeczeństwa na równych i równiejszych.

Oprócz działaczy KOD i posłów .Nowoczesnej znaleźli się również przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Twojego Ruchu. – Dzisiaj rząd mówi, że nie publikuje wyroku i chce rozmawiać, mówi o kompromisie. Ale jak znaleźć kompromis pomiędzy publikowaniem i nie publikowaniem? – pytał lider .Nowoczesnej Ryszard Petru.
Ryszard Petru
.Nowoczesna

Nie było w historii wolnej RP takiego kryzysu konstytucyjnego. Wielkość człowieka poznaje się po tym, czy potrafi przyznać się do błędu. Mali ludzie się do błędów nie przyznają, mali ludzie, którym władza opanowała umysły.

Z kolei Barbara Nowacka z Twojego Ruchu zaapelowała do Jarosława Kaczyńskiego, żeby "nie łamał" kręgosłupów premier Beacie Szydło i prezydentowi Andrzejowi Dudzie. – Nie zmuszaj ich, by byli zagrożeni Trybunałem Stanu. Bo pan, panie Kaczyński, odpowiedzialności nie ponosi, to największe świństwo, jakie można zrobić lojalnym sobie ludziom – apelowała.

Jak już pisaliśmy w naTemat wczorajsze wydanie "Wiadomości" w TVP określiło działania opozycyjne jako coraz bardziej konfrontacyjne. I trudno się dziwić skoro Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, straszy drugim "Majdanem".

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...