Frasyniuk będzie miał kłopoty z prokuraturą. Miał znieważyć Kaczyńskiego i Dudę

Frasyniuk odpowie przed prokuraturą. Miał znieważyć  Kaczyńskiego i Dudę
Frasyniuk odpowie przed prokuraturą. Miał znieważyć Kaczyńskiego i Dudę fot . Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą uważa, że Władysław Frasyniuk znieważył prezesa PiS i prezydenta. Miał się tego dopuścić, porównując pierwszego do Łukaszenki i Putina, drugiego wyśmiewał za to, że ktoś napisał o nim "Du*a". Sprawą zajmie się prokuratura.

– W dniu dzisiejszym, tj. 14.03.2016 r. Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył do Prokuratora Okręgowego we Wrocławiu (drogą e-mailową) zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa poprzez: 1) znieważenie Jarosława Kaczyńskiego, byłego Premiera RP, 2) znieważenie Andrzeja Dudę, Prezydenta RP – przekonuje Komitet. O znieważeniu świadczą fragmenty tekstu naTemat pod tytułem: "Władysław Frasyniuk do Jarosława Kaczyńskiego: Stoisz tam, gdzie został tylko Putin i Łukaszenko!”.

Cytowane przez nas wypowiedzi pochodzą z wywiadu, którego były opozycjonista udzielił TVN 24. W zawiadomieniu znalazły się ostre sformułowania, takie jak: "Zdradziłeś żołnierzy AK, swego brata, kolegów z Solidarności". Komitet za uwłaczające uznał też słowa dotyczące prezydenta. Chodzi o wątpliwość, że "ktoś o tak słabym charakterze mógł zaproponować sensowne rozwiązanie" i o sformułowanie, że Duda pozostanie "Andrzejem Du*ą".

Komitet w uzasadnieniu powołuje się na dwa artykuły Kodeksu Karnego. Pierwszy, czyli art. 216 § 2, mówi o znieważeniu innej osoby za pomocą środków masowego komunikowania, co "podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. Drugi, art. 135 § 2. Kodeksu Karnego, dotyczy publicznego znieważenia Prezydenta RP, więc Frasyniukowi powinny grozić 3 lata więzienia.


źródło: wpolityce.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...