Polakom nie podoba się w państwie PiS? Bzdura! Zobacz, jak bardzo poprawiają się notowania Andrzeja Dudy i Beaty Szydło

Politycy, rękami których Jarosław Kaczyński kieruje państwem, zbierają coraz lepsze oceny wśród obywateli.
Politycy, rękami których Jarosław Kaczyński kieruje państwem, zbierają coraz lepsze oceny wśród obywateli. Fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta
W zaledwie kilka miesięcy nowa władza skutecznie zniszczyła wizerunek Polski jako stabilnego i demokratycznego państwa, oraz bezceremonialnie pokazała, że podobnie, jak dla większości poprzedników najważniejsza jest dla niej walka o stołki, ale... Polakom coraz bardziej to odpowiada. Tak przynajmniej wynika z najnowszych danych o tym, jak oceniana jest praca prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło.

Według najnowszego sondażu TNS Polska, aż 48 proc. Polaków ocenia, że prezydent Andrzej Duda dobrze wypełnia swoje obowiązki. W porównaniu z danymi na ten temat z ubiegłego miesiąca, odsetek obywateli chwalących prezydenturę polityka z Krakowa wzrósł o 4 punkty proc., a o 3 punkty zmniejszyła się grupa krytyków głowy państwa. Obecnie należy do nich już tylko 38 proc. Polaków.

TNS Polska równie dobre wiadomości ma także dla premier Beaty Szydło. Oficjalną szefową rządu za jej pracę chwali 44 proc. obywateli. Co oznacza, że w ciągu ostatniego miesiąca odsetek osób dobrze oceniających Beatę Szydło w roli premiera wzrósł o 3 punkty proc. Jednocześnie nieznacznie zmniejszyła się grupa jej krytyków, do której wciąż należy aż 41 proc. społeczeństwa.

Przypomnijmy, iż w poniedziałek ta sama pracownia badawcza opublikowała sondaż poparcia dla partii politycznych, który jeszcze lepiej potwierdzał, że rzeszy Polaków podoba się sposób sprawowania władzy przez Jarosława Kaczyńskiego. Swój głos na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało w tym badaniu aż 38 proc. osób. Kolejne 9 proc. wskazało na ruch Kukiz'15, uchodzący nieformalnego koalicjanta rządu.


Ugrupowania rozdrobnionej opozycji cieszą się dziś znacznie mniejszym poparciem. Gdyby wybory odbywały się w marcu, na .Nowoczesną zagłosowałoby jedynie 13 proc. Polaków, 12 proc. poparłoby Platformę Obywatelską, a 5 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe. Inne ugrupowania nie mają obecnie szans na przekroczenie progu wyborczego.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: WP.pl
Trwa ładowanie komentarzy...