Szukania winnych ciąg dalszy. Szef BOR złożył zawiadomienie do prokuratury ws. zaniedbań poprzedniego kierownictwa

Szef BOR złożył zawiadomienie ws. zaniedbań poprzedniego kierownictwa.
Szef BOR złożył zawiadomienie ws. zaniedbań poprzedniego kierownictwa. Fot. Zrzut ekranu z "Wiadomości" / TVP
Szef BOR Andrzej Pawlikowski złożył w środę zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa. Sprawa dotyczy rzekomych zaniedbań poprzedniego kierownictwa Biura, które mogły narazić prezydenta na utratę życia lub zdrowia.

Prokurator Generalny podjął decyzję o przekazaniu zawiadomienia w sprawie procesowego rozpoznania do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu . Pismo ma charakter niejawny, dlatego szczegóły nie są znane.

Zawiadomienie złożone przez obecnego szefa BOR kontrastuje z ustaleniami dziennikarki "Rzeczpospolitej". Izabela Kacprzak ujawnia w swoim tekście, że prezydencka limuzyna przez wiele tygodni stała w garażu Biura Ochrony Rządu czekając na nowe ogumienie, gdyż 20 stycznia podczas pobytu prezydenta Andrzeja Dudy w Krakowie również zniszczona została jedna opona. Co ciekawe, artykuł został opublikowany na stronie "Rzeczpospolitej" w czwartek, czyli dzień po złożeniu zawiadomienia przez Pawlikowskiego.

Przypomnijmy, iż przed tygodniem szef wiceszef BOR płk Jacek Lipski zwołał konferencję prasową, na której groźny incydent z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy podsumowano informacją o odwołaniu ze stanowiska dyrektora BOR-owskiej komórki odpowiedzialnej za transport najważniejszych osób w państwie. Poza tym, odpowiedzialność za przyczyny wypadku zrzucano jednak na rząd PO-PSL.

źródło: Radio ZET

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...