Takich tytułów książek nie wymyśliłby Coelho. Właśnie wybrano te najdziwniejsze na świecie

"Zbyt nadzy dla nazistów", czyli książka z najdziwniejszym tytułem tego roku
"Zbyt nadzy dla nazistów", czyli książka z najdziwniejszym tytułem tego roku Fot. mat. prasowe Fandom Publishing
Jeśli istnieją rankingi najlepszych i najgorszych książek, to dlaczego nie zrobić miejsca dla tych o najdziwniejszych tytułach? Brytyjczycy za zwycięzcę w tym intrygującym rankingu uznali "Zbyt nagich dla nazistów" Alana Stafforda.

Diagram Prize to nagroda przyznawana za najdziwniejszy tytuł książki. – Pisarze mają na nią szansę, jeśli wymyślali go na serio – tłumaczy Horace Bent, przewodniczący kapituły konkursu. Od 1978 roku wygrywały m.in. "Jak unikać wielkich statków", "Nieznajomi mają najlepsze cukierki" czy "Życie z szalonymi pośladkami". W tegorocznej edycji zwyciężyła książka "Zbyt nadzy dla nazistów" - historia wodewilowej grupy "Wilson, Keppel and Betty", gorszącej występami władze III Rzeszy. Sam nagrodzony przyznał, że tytuł książki przyciągnął większą uwagę niż sama treść.

Pierwsze miejsce - nie tylko w tym roku - przyznawali internauci, wcześniej literackie dziwadła nagradzali eksperci. Za Staffordem uplasowali się Jonathan Allan za „Czytając od tyłu: Historię odbytu w kulturze” i Christopher Herwig, który stworzył „Sowieckie przystanki autobusowe”.

źródło: newsweek.com

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...