Kolejne zmiany w TVP Info. Zastępcą szefa redakcji publicystyki został... Samuel Pereira

Samuel Pereira został zastępcą szefa redakcji publicystyki TVP Info.
Samuel Pereira został zastępcą szefa redakcji publicystyki TVP Info. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Dawid Wildstein, syn Bronisława Wildsteina, został niedawno powołany przez zarząd telewizji publicznej na kierownika redakcji publicystyki w TVP Info. Nowy szef objął stanowisko już po dwóch dniach od odwołania Michała Rachonia, który został główną twarzą stacji. Znamy już też zastępcę Wildsteina – został nim prawicowy publicysta Samuel Pereira.

Szef redakcji publicystyki i jego nowy zastępca pracowali dawniej razem w "Gazecie Polskiej Codziennie". Samuel Pereira jest też od niedawna nowym wydawcą w radiowej Jedynce. Prawicowy dziennikarz już potwierdził, że został zastępcą Wildsteina.
W podobnym czasie, w którym zarząd TVP wybrał nowego szefa publicystyki kanału informacyjnego, żona Samuela Pereiry otrzymała posadę w kancelarii Beaty Szydło. Tak jak wówczas, tak i teraz pojawiły się negatywne opinie w internecie, w których przeważają zarzuty o nepotyzmie.

"Czekamy również na kolejne zaszczytne stanowiska dla małżonki" – brzmiał jeden ze złośliwych komentarzy na Twitterze. "No tak, bo Pan jest gwarantem obiektywności i rzetelności dziennikarskiej" – brzmiał inny.

Politykom i osobom związanym z PiS coraz częściej zarzuca się obsadzanie wysokich stanowisk państwowych członkami rodziny oraz bliskimi znajomymi. – PO i PSL, to dwie ostatnie partie, jakie powinny mówić o nepotyzmie w spółkach państwowych. Dziś są w opozycji i nic specjalnie nie mają do zaprezentowania – powiedziała dziś premier Beata Szydło.

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...