Kukiz'15 depcze po piętach PO! Najnowszy sondaż CBOS obnaża słabość partii Grzegorza Schetyny

Według sondażu CBOS, Ruch Kukiz'15 może liczyć na 12 proc. poparcie.
Według sondażu CBOS, Ruch Kukiz'15 może liczyć na 12 proc. poparcie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ma problem. Najnowszy sondaż CBOS nie pozostawia bowiem złudzeń, że z największą partią opozycyjną jest źle. I nie chodzi o to, że w badaniu z wielką przewagą lideruje niezmiennie Prawo i Sprawiedliwość. Wyprzedzenia PO coraz bliższy jest ruchu Kukiz'15.

Najnowszy sondaż CBOS najgorsze wiadomości przynosi właśnie Platformie Obywatelskiej. W porównaniu z poprzednim badaniem partia Grzegorza Schetyny straciła aż 4 punkty proc. Obecnie gotowość zagłosowania na PO wyraża zaledwie 14 proc. ankietowanych. Wynik ten daje Platformie trzecią pozycję.

Na czele stawki znajduje się niezmiennie Prawo i Sprawiedliwość, które może się pochwalić 34-proc. poparciem (to o 1 punkt proc. mniej niż poprzednio). Drugą lokatę zajmuje .Nowoczesna Ryszarda Petru. Zagłosowałoby na nią dziś 16 proc. badanych.

Znacznie ciekawiej jest jednak poza "podium". Platformę goni bowiem ruch Kukiz'15, który zanotował ostatnio największy wzrost poparcia. Jeszcze przed miesiącem na narodowców spod szyldu Kukiza chciało głosować 8 proc. ankietowanych. Dziś takie sympatie polityczne ma już 12 proc. Polaków.

Bardziej optymistycznie w przyszłość mogą patrzeć także w Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja, której obecne poparcie to 6 proc. (wcześniej zaledwie 2 proc.). Za nią plasują się kolejno: Sojusz Lewicy Demokratycznej (4 proc. - wzrost o 1 punkt proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (3 proc. - bez zmian) i Partia Razem (2 proc.- bez zmian).


Sondaż CBOS przeprowadzono na grupie 1007 pełnoletnich mieszkańców Polski.

źródło: Wirtualna Polska
Trwa ładowanie komentarzy...