RELACJA ZAKOŃCZONA

Wspólne oświadczenie europejskich polityków

Szefowie państw i rządów oraz instytucji UE wydali wspólne oświadczenie w związku z wtorkowymi zamachami terrorystycznymi w Brukseli. W dokumencie czytamy: "Unia Europejska wyraża żal z powodu dzisiejszych zamachów terrorystycznych w Brukseli. Był to atak na nasze otwarte społeczeństwo demokratyczne". Na końcu napisano: "Ostatnie ataki umocniły nas w postanowieniu, że musimy bronić naszych europejskich wartości i tolerancji przed atakami nietolerancji. Będziemy zjednoczeni i stanowczy w walce z nienawiścią, brutalnym ekstremizmem oraz terroryzmem".

Belgijski rząd ogłasza trzydniową żałobę narodową

Belgijski rząd ogłosił dziś trzydniową żałobę narodową. Belgia ogłasza oficjalne żałoby niezwykle rzadko, tylko w najbardziej dramatycznych sytuacjach.

WAŻNE

ISIS przyznaje się do zamachów

Agencja Reutera podaje, że do zamachów przyznało się tzw. Państwo Islamskie (ISIS).

Zdjęcia z monitoringu podejrzanych o zamachy

Belgijska policja opublikowała zdjęcia z monitoringu mające przedstawiać trzy osoby podejrzane o dokonanie wtorkowych zamachów. Według lokalnej stacji telewizyjnej dwie osoby ze zdjęcia nie żyją, a jedna jest wciąż poszukiwana.

Barack Obama: Zrobimy wszystko, by pomóc Belgii

Przebywający z wizytą na Kubie prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama zapowiedział, że USA zrobią wszystko, co w ich mocy, by pomóc Belgii w schwytaniu sprawców i wymierzeniu sprawiedliwości. – Musimy być solidarni w walce z terroryzmem, niezależnie od narodowości i wiary – powiedział.

Cameron: Nie pozwolimy, by terroryści zwyciężyli

Premier David Cameron napisał na Twitterze: "Terroryści atakują dziś okrutnie nasz styl życia i atakują nas za to, kim jesteśmy. Nigdy nie pozwolimy zwyciężyć".

WAŻNE

Najnowszy bilans: Ponad 200 rannych

Najnowsze szacunki mówią o 212 rannych: 30 osób jest w stanie krytycznym, 96 w stanie poważnym, a 86 w stanie stabilnym.