TVP Info relacjonuje zamachy w Brukseli. Przypomina o Paryżu, pokazując... no właśnie

Gdzie leży Paryż? Według TVP info, na pewno nie we Francji
Gdzie leży Paryż? Według TVP info, na pewno nie we Francji Fot. Screen / Facebook
Telewizja publiczna, jak inne w Polsce, mówi o atakach w stolicy Belgii. Między kolejnymi ujęciami stamtąd, przywołuje ostatnie zamachy i umiejscawia je na mapie. Ku zdziwieniu widzów jednak zamiast Paryża, gdzie doszło do kilku aktów terrorystycznych, wskazuje Berlin. To tam, według stacji, 7 stycznia 2015 r. zginęli autorzy "Charlie Hebdo".

Taką wpadkę trudno przeoczyć. Według TVP Info bowiem stolica Francji zmieniła położenie – wygląda na to, że jest nią Berlin. Mimo obecnej sytuacji, dziwi, że telewizja stawiająca za cel rzetelne informowanie, jest w stanie aż tak się pomylić. Relacja "na żywo" oczywiście rządzi się swoimi prawami. Nie inaczej było z tą – ale kiedy w sieci pojawiło się zdjęcie "nowej" mapy, internauci od razu zareagowali.

Paryż, Niemcy.Nadesłali Ludka, Adrian i dwóch Kamilów.

Opublikowany przez Cała Polska czyta dziennikarzom na 22 marca 2016
Nie obyło się bez przytyków do "dobrej zmiany". – Widzę, że nie tylko etyka dziennikarska zaczęła u nich leżeć – brzmi jeden z komentarzy na Facebooku, kolejny: "Nie tylko historię piszą na nowo, geografię też". A TVP Info milczy – relacja z Brukseli trwa, więc jest jeszcze szansa na korektę.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...