„Panowie powinni otrzymywać większe nagrody niż panie”. Najlepszy tenisista świata okazał się seksistą

Kto spodziewał się, że Novak Djoković ma takie poglądy?
Kto spodziewał się, że Novak Djoković ma takie poglądy? Fot. shutterstock.com
Novak Djoković powiedział o tym wprost i wyraźnie, w dodatku podczas konferencji prasowej i po swoim kolejnym zwycięstwie. Nie owijał w bawełnę, tylko stwierdził, że mężczyźni na korcie powinni zarabiać więcej, gdyż na ich turnieje przychodzi więcej kibiców. Wcześniej w podobnym duchu wypowiadał się szef turnieju w Indian Wells, który wygrał Djoković.

„Jeśli byłbym tenisistką, to każdego wieczoru padałbym na kolana i dziękował Bogu za to, że urodzili się Roger Federer i Rafa Nadal. Oni zadbali o to, jak wygląda ten sport. Naprawdę – to słowa Raymonda Moora, za które zresztą wkrótce przeprosił.
Co na to Djoković? Jego wypowiedź nie zostawia złudzeń, co myśli o tenisistkach. – Władze ATP powinny starać się o większe pieniądze dla nas, ponieważ statystyki pokazują, że na spotkania mężczyzn przychodzi większa liczba kibiców – powiedział. Przyznał, że to delikatna sprawa, że co prawda kobiety zasługują na szacunek i podziw, ale...No właśnie. Ale kibiców więcej mają panowie.

– Myślę, że to może być jeden z powodów, dla których wypada nam być lepiej nagradzanymi. Kobiety powinny walczyć o to, na co ich zdaniem zasługują, a my powinniśmy robić to samo – powiedział. Czyli na co zasługują kobiety? Może lepiej nie myśleć, co tenisista mógł mieć na myśli.

źródło:onet.sport.pl
Trwa ładowanie komentarzy...