Ale awans! Ze sklepu odzieżowego na wiceprezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Dagmara Gęborys.
Dagmara Gęborys. Fot. materiały prasowe
Nową wiceszefową Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze została Dagmara Gęborys. To prawniczka, która zawodowo zajmuje się sprzedażą detaliczną odzieży. Jej mąż, starosta z Prawa i Sprawiedliwości, jest współpracownikiem posłanki Marzeny Machałek.

Poprzednim prezesem SSEMOP była związana z Platformą Obywatelską Iwona Krawczyk. Odwołano ją w marcu, a we wtorek zapadły decyzje o wyborze nowego zarządu. Nowym szefem strefy został niedoszły burmistrz Kamiennej Góry – Tadeusz Rycharski. On również w przeszłości współpracował z posłaną Machałek i ze starostą Jarosławem Gęborysem, którego żona została zastępczynią prezesa w strefie ekonomicznej.

Dagmara Gęborys rok temu kandydowała do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, ale dostała tylko ponad 400 głosów. Z wykształcenia jest prawniczką, podyplomowo studiowała zarządzanie i finanse.

Na stronie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości podano informację, że ma doświadczenie w realizacji projektów biznesowych, w pozyskiwaniu funduszy unijnych i w doradztwie gospodarczym. Jednak, jak podaje „Gazeta Wyborcza” od 2008 roku prowadzi firmę zajmującą się sprzedażą detaliczną odzieży - „jdg Consulting” i sklep marki Bastet, który mieści się w centrum Kamiennej Góry.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Trwa ładowanie komentarzy...