„Dobra zmiana” nie zwalnia ani na chwilę. Prawnik i znajomy Kaczyńskiej będzie teraz wiceprezesem Energi

Grzegorz Ksepko – muzyk, prawnik, wiceprezes.
Grzegorz Ksepko – muzyk, prawnik, wiceprezes. youtube
Grzegorz Ksepko to stary znajomy Marty Kaczyńskiej. Prawnik, był jednym z głównych autorów projektu ustawy lustracyjnej i nowelizacji ustawy o IPN, przygotowanych w 2006 roku. Należy do PiS od momentu powstania tej partii, wcześniej był w Porozumieniu Centrum. Teraz będzie wiceprezesem Energi do spraw korporacyjnych.

Adwokat i muzyk. Śpiewał i grał w zespołach trashmetalowych Alterlife i Chrest. Nagrał kilka płyt, na jednej z nich zagrał gościnnie także ówczesny radny PiS, Ryszard Klimczyk. Sam występował pod pseudonimem 0015/92 – to numer wewnętrznej instrukcji UOP zezwalającej na inwigilację prawicy.

W 2004 roku zdał egzamin prokuratorski, rok później został wciągnięty na listę adwokacką. W 2006 roku został partnerem w Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski, Siemiątkowski, Zwara i Partnerzy. W 2008 roku reprezentował rodziny pacjentów kardiochirurga Mirosława G, którzy mieli umrzeć na skutek zaniedbań lub celowych działań lekarza. Głośna afera, Mirosław G. oskarżany był przez samego Zbigniewa Ziobro, dziś Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Ostatecznie jednak Ksepko zrezygnował z prowadzenia tej sprawy.

Grzegorz Ksepko reprezentował także Martę Kaczyńską w sprawie wycieku raportu ABW, dotyczącego okoliczności ostrzelania kolumny prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tibilisi w 2008 roku. Raport ujawnił liczne błędy BOR popełnione podczas zabezpieczenia tej wyprawy. Kaczyńska i jej pełnomocnik twierdzili, że Prezydent mógł być inwigilowany, ostatecznie jednak prokuratura umorzyła śledztwo.


Dobra, zmiana ... pracy
Teraz Grzegorz Ksepko będzie pracował jako wiceprezes w gdańskiej spółce Energa. Jego poprzedniczka na tym stanowisku zarabiała około 70 tysięcy miesięcznie. Czy kolejny beneficjent dobrej zmiany poradzi sobie z nowymi obowiązkami śpiewająco?

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...