5:0 w meczu Polska-Finlandia! Robert Lewandowski i spółka pokazali znakomitą formę na starcie przygotowań do Euro 2016

Reprezentacja Polski nie straciła nic a nic ze znakomitej formy, którą prezentowała przed przerwą zimową.
Reprezentacja Polski nie straciła nic a nic ze znakomitej formy, którą prezentowała przed przerwą zimową. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Wspaniale reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczęła wiosenne przygotowania do zbliżającego się turnieju Euro 2016 we Francji. W sobotę Polacy odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo nad reprezentacją Finlandii, z którą zmierzyli się we Wrocławiu.

Był to tylko mecz towarzyski, ale Robert Lewandowski i spółka pokazali, że w trakcie przerwy zimowej nie stracili nic a nic ze znakomitej formy, którą prezentowali, gdy jesienią przypieczętowali awans na Mistrzostwa Europy. Polacy nie pozwolili Finom zdobyć we Wrocławiu ani jednej bramki.


Na przerwę schodzili tymczasem przy stanie 3:0. I wydawało się wówczas, że podopieczni trenera Adama Nawałki dość mocno zmęczyli się zdobyciem tak sporej przewagi w zaledwie 32 minuty. Kolejne ataki na bramkę przeciwników utrudniła też coraz bardziej zdecydowana obrona ze strony Finów. W ostatnich minutach drugiej połowy Polacy dopisali jednak kolejne dwie bramki, żegnając gości wynikiem 5:0.

W sobotę na liście strzelców zapisali się: Kamil Grosicki (bramki w 18. i 85. min.), Piotr Wszołek (20., 66.), oraz Filip Starzyński (32.). Jak zwykle z najlepszej strony prezentował się także grający dopiero od 63. minuty Robert Lewandowski. Zdobycie bramki skutecznie uniemożliwiał mu jednak fakt, iż Finowie skupili się na kryciu przede wszystkim jego.
Trwa ładowanie komentarzy...