Hejtu na Janinę Ochojską ciąg dalszy. Internauci "dziękują Ochojskiej", a hejterzy piszą o "lewackim zacietrzewieniu"

Hejtu na Janinę Ochojską ciąg dalszy. Internauci "dziękują Ochojskiej", a hejterzy piszą o "lewackim zacietrzewieniu"
Hejtu na Janinę Ochojską ciąg dalszy. Internauci "dziękują Ochojskiej", a hejterzy piszą o "lewackim zacietrzewieniu" Fot. Katarzyna Lipinska / Agencja Gazeta
Znana i ceniona na całym świecie działaczka humanitarna stała się w świąteczną sobotę celem ataków prawicy. Wszystko przez jedno zdanie, które powiedziała w ostatnim wywiadzie: "Gdyby przeciętny muzułmanin zobaczył, jak się w Polsce traktuje kobiety, to by się przeraził". W ramach solidarności z Ochojską, na Twitterze ruszyła akcja #DziekujeOchojskiej. Na odpowiedź hejterów nie trzeba było długo czekać.

Janina Ochojska
szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej dla "Dziennika Gazety Prawnej"

Gdyby przeciętny muzułmanin zobaczył, jak się w Polsce traktuje kobiety, to by się przeraził. Przeraziłby się tym maltretowaniem, poniżaniem. Nie twierdzę, że aktów przemocy wobec kobiet w rodzinach muzułmańskich nie ma, ale popatrzmy na siebie... Czytaj więcej

Te słowa okazały się zbyt mocne, aby część prawicowych internautów i komentatorów mogła spokojnie świętować. Prawda w oczy kole, co udowodniła agresja słowna pod adresem działaczki, założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej. W sieci pojawiły się między innymi takie wpisy:
W odpowiedzi na nie, dziennikarka naTemat Anna Dryjańska zaproponowała akcję neutralizacji hejtu wdzięcznymi tweetami. Internauci chętnie wzięli w niej udział i pod hasztagiem #DziekujęOchojskiej dali swój wyraz poparcia:
Akcja #DziękujęOchojskiej stała się jednak kolejnym pretekstem, aby zaatakować działaczkę humanitarną. Obok hasztaga niektórzy internauci zaczęli umieszczać hejterskie wpisy, które jeszcze bardziej pokazywały, jak trafne były jej słowa z ostatniego wywiadu.
Trwa ładowanie komentarzy...