„Trening” na 10 kwietnia. Polityk PiS daje instrukcje: Włączyć alarmy i wstrzymać ruch

W zachodniopomorskim rocznicę katastrofy smoleńskiej uczczą alarmami, wstrzymaniem ulicznego ruchu i minutą ciszy – uzasadniają to rozporządzeniem w sprawie systemów wykrywania skażeń.
W zachodniopomorskim rocznicę katastrofy smoleńskiej uczczą alarmami, wstrzymaniem ulicznego ruchu i minutą ciszy – uzasadniają to rozporządzeniem w sprawie systemów wykrywania skażeń. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Z okazji "historycznego wydarzenia", czyli katastrofy smoleńskiej, wojewoda zachodniopomorski wydał specjalne oświadczenie. Poinformował w nim, że w rocznicę tragedii zawyją syreny, kierowcy i piesi staną na minutę, a przy budynkach administracyjnych pojawią się flagi. Wszystko odbędzie się w ramach specjalnego treningu, uzasadnionego właściwym dokumentem.

– Działając na podstawie rozporządzenia w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu właściwości oraz właściwości organów w tych sprawach, proszę o przeprowadzenie w dniu 10 kwietnia 2016 r., o godzinie 8:41, treningu uruchamiania syren alarmowych i ich pracy zainstalowanych na terenie powiatu (miasta) w okresie jednej minuty – pisze Piotr Jania, wojewoda zachodniopomorski. Związany z PiS polityk za cel treningu uznał "wyrażenie pamięci i uhonorowanie ofiar katastrofy Smoleńskiej".
Z tekstu dowiadujemy się, że zadaniem administracji jest ogłoszenie ćwiczeń dobę przed ich rozpoczęciem, m.in. w środkach masowego przekazu. Jania prosi urzędników, by "dla podkreślenia historycznego wydarzenia" wywiesili flagi. Mają tez propagować "uczczenie pamięci ofiar" wstrzymaniem ruchu ulicznego i minutą ciszy.

Bez wątpienia w zachodniopomorskim szykuje się wyjątkowa rocznica. Przypomnijmy, głównym miejscem jej obchodów będzie Warszawa. PiS planuje m.in. poranną mszę, odsłonięcie pamiątkowych tablic i pokazy filmów patriotycznych. Jak pisaliśmy, odbędzie się też prorządowy marsz, w którym pójdzie 50 tys. osób.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat,pl

Trwa ładowanie komentarzy...