Stało się! Grażyna Torbicka oficjalnie odchodzi z TVP

Grażyna Torbicka żegna się z TVP.
Grażyna Torbicka żegna się z TVP. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Pogłoski o planowanym odejściu Grażyny Torbickiej z TVP krążyły już od jakiegoś czasu. To już pewne – autorka kultowego cyklu "Kocham Kino" rozstaje się z Telewizją Polską.

"Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje.
Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam. Telewizja Polska – Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa" – tak Grażyna Torbicka żegna się z widzami za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook.

Szanowni Państwo,Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej...

Opublikowany przez Kocham Kino na 29 marca 2016
"Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina" – stwierdza dziennikarka. Torbicka odchodzi ze stacji po 31 latach pracy.

O jej możliwym odejściu informowaliśmy przed dwoma tygodniami. – Bardzo nie spodobało jej się dodanie nagranego bez jej wiedzy ideologicznego komentarza do filmu „Ida”. Grażyna ceni sobie niezależność. Nie chce, by ktoś ingerował w jej cykl „Kocham kino” – mówił wówczas pracownik TVP cytowany przez dziennik "Fakt".

Grażyna Torbicka jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pracę w TVP rozpoczęła w 1983 roku. Jest autorką emitowanego od 1996 roku programu "Kocham Kino".

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca