W TVP nie ma miejsca nawet dla wdów smoleńskich. Joanna Racewicz zmuszona do pożegnania z widzami "Panoramy"

Joanna Racewicz pożegnała się z widzami TVP2.
Joanna Racewicz pożegnała się z widzami TVP2. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Dziennikarka od 1999 roku, jedynie z krótkimi przerwami, współtworzyła "Panoramę". W ostatnim wydaniu programu informacyjnego TVP2 pożegnała się jednak z widzami.

Internauci już spekulują, co mogło być przyczyną zerwania współpracy między Joanną Racewicz a TVP. Prawdopodobnie chodzi o list, który do prezesa TVP wystosowała Komisja Krajowej Federacji Regionów i Komisji Zakładów "Solidarność 80". Korespondencja zawierała nazwiska dziennikarzy, którzy mają być nieprzychylni nowej władzy.

Jak twierdzi anonimowy dziennikarz "Panoramy" w rozmowie z "Faktem", szef TVP2 zwolnił Joannę Racewicz, ponieważ broniła zwalnianych kolegów, nie zgadzała się na kłamstwa i przeszkadzała jej cenzura panująca w mediach publicznych.

Przypomnijmy, że Joanna Racewicz jest wdową po por. Pawle Janeczku, oficerze BOR, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Aktualizacja
: Joanna Racewicz pozostaje pracownicą Telewizji Polskiej - zajmie stanowisko dziennikarki TVP Polonia.
Centrum Informacji TVP

Dyrekcje Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i TVP Polonii po konsultacjach zdecydowały o kontynuacji pracy Joanny Racewicz w TVP i o skierowaniu red. jej do tej anteny, gdzie czekają na nią nowe wyzwania. (…) Zaangażowanie red. Joanny Racewicz do TVP Polonia jest realizacją jednego z wariantów przedłużenia współpracy dziennikarki z Telewizją Polską, o których rozmawiała osobiście z prezesem Jackiem Kurskim na spotkaniu w dniu 15 marca br.

Trwa ładowanie komentarzy...