Turyści nie lubią Polaków. Jesteśmy jednymi z "najbardziej nieuprzejmych"

Odwiedzają nas, ale uważają za  niezbyt uprzejmych. Turyści wolą Brazylijczyków i Tajów.
Odwiedzają nas, ale uważają za niezbyt uprzejmych. Turyści wolą Brazylijczyków i Tajów. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Wyszukiwarka tanich lotów Skyscanner zapytała użytkowników: jakie narody was odpychają? Wygrywają Francuzi, pierwszą dziesiątkę zamykają Polacy. Kolejni są Norwegowie, Tajowie i Kanadyjczycy. Brazylijczycy to zaś najmilszy naród.

Na Francję głos oddało 20 proc. ankietowanych. Złe nastawienie Francuzów ma wynikać z niechęci do rozmawiania w języku innym niż ojczysty i dużej pewności siebie. I tak, np. kelnerzy wydają się gburami, bo nikomu nie nadskakują. We wzajemnych relacjach są nawet jeszcze gorsi. Drugie miejsce należy do ponoć obcesowych Rosjan.

My znajdujemy się kilka oczek niżej, ale wciąż blisko zwycięzców. Dlaczego? Można się domyślać. Niedawno cytowaliśmy Syryjczyka, który kilkuletni pobyt w Polsce oceniał jako najgorszy okres swojego życia. Pisał, że jesteśmy homofobami i rasistami.

Druga dziesiątka w rankingu uprzejmości należy m.in. do Szwajcarów, Cypryjczyków i Egipcjan. Trzecia to Szwedzi, Holendrzy czy Irlandczycy, ostatnimi są Tajowie, Karaibowie oraz Brazylijczycy, jak widać budzą szczególną sympatię.

źródło: wakacyjnyczas.pl
Trwa ładowanie komentarzy...