Nowa kampania PETA uzmysławia okrucieństwo przemysłu modowego. Obejrzyj to i wstydź się!

Co kryje się pod luksusową skórą toreb z domów modowych?
Co kryje się pod luksusową skórą toreb z domów modowych? Fot. screen z YouTube/ ThePETAAsiaPacific
Czy kupując skórzane torby, portfele, buty i paski zastanawiacie się, w jaki sposób te produkty powstają? PETA przygotowała kampanię, w której w drastyczny sposób pokazała cierpienie dzikich, egzotycznych zwierząt. Usiądź wygodnie i uświadom sobie, jak bardzo cierpi twoja galanteria.

Jak podaje PETA, tajlandzkie krokodyle przetrzymywane są w nieludzkich warunkach. W ścisku, zabijane w bestialski sposób. Niektóre są obdzierane ze skóry "na żywca". A do wyprodukowania jednej torby z krokodylej skóry potrzeba materiału z nawet czterech zwierząt. Podobne praktyki stosuje się w stosunku do węży.

PETA wyjaśnia, że tę sytuację można zmienić. Wystarczy, że przestaniemy kupować "dobra luksusowe" takie jak kurtki z krokodylej skóry czy paski ze skóry węża. Im mniejszy popyt, tym mniej będzie się opłacało topowym domom mody sprowadzać skóry z Azji.

Niedawno pisaliśmy o nieludzkich warunkach, w jakich powstają torby ze strusiej skóry. Dziesiątki wielkich z przerażenia oczu, pióra i krew – to tylko niektóre z screenów z filmu, opublikowanego przez organizację PETA, pokazującego największą ubojnię strusi na świecie. Ubojnię z której korzystają najlepsze marki luksusowe takie jak Hermes, Prada i Louis Vuitton.


We wrześniu 2015 roku aktywiści z PETA wdarli się do ubojni strusi. To, co zobaczyli za zamkniętymi ścianami rzeźni, jest przerażające. Niedokładne ogłuszenia zwierząt, liczne kontuzje ptaków, podrzynanie gardeł na żywca.

źródło: PETA Asia
Trwa ładowanie komentarzy...