PiS chce klauzuli sumienia dla masażystów. Tłumaczenie jest kuriozalne

Bernadeta Krynicka pomyliła przeciwwskazania medyczne z klauzulą sumienia - uważają fizjoterapeuci.
Bernadeta Krynicka pomyliła przeciwwskazania medyczne z klauzulą sumienia - uważają fizjoterapeuci. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą zmian w ustawie o zawodzie fizjoterapeuty. Uważają, że ten może odmawiać wykonywania zabiegów ze względu na światopogląd. Na przykład, gdy pacjentka ma wkładkę domaciczną. Przynajmniej tak twierdzi Bernadeta Krynicka.

Jaki związek ma klauzula sumienia z przeciwwskazaniem medycznym? Bernadeta Krynicka z
PiSuważa, że taki istnieje. Za przykład podawała, że fizjoterapeuta mógłby "nie wykonać swoich czynności, gdy kobieta ma wkładkę wewnątrzmaciczną". Wprawiła tym w osłupienie Bartosza Arłukowicza i dziennikarzy. Ostatnim odmówiła wyjaśnień, radząc zajrzeć do encyklopedii. – No horror – komentują fizjoterapeuci.

Posłanka popisała się wiedzą o klauzuli sumienia, a raczej jej brakiem, wcześniej zrobił to pełnomocnik rządu ds. równości Wojciech Kaczmarczyk. W rozmowie z „Wyborczą” powiedział, że hotelarz ma prawo odmówić wynajęcia pokoju parze gejów. Na Facebooku dodał, że mógłby też powiedzieć gościowi "nie" ze względu na kolor skóry.

źródło: wyborcza.pl
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca