Vespą po Warszawie, czyli objazd 6 wakacyjnych miejscówek, które każdy powinien znać

Vespą po Warszawie, czyli objazd 6 wakacyjnych miejscówek, które każdy powinien znać
Vespą po Warszawie, czyli objazd 6 wakacyjnych miejscówek, które każdy powinien znać Fot. Karina Majchrzak / naTemat.pl
Piękne miasto i wysoka temperatura to idealny zestaw, aby wyruszyć skuterem na zwiedzanie stolicy. Młodzi ludzie, modne kluby i kultowa Vespa tworzą piękny obrazek, który mógłby być okładką do najlepszej historii twojego życia. Sprawdzamy co słychać w sześciu najbardziej kultowych miejscach w Warszawie.

Skuter nie musi być malutkim i wlekącym się motorowerem - nie te czasy! Dynamiczne i duże miasto potrzebuje czegoś więcej, bo i mieszkańcy miasta mają bardzo wysokie oczekiwania. Pisaliśmy już o kultowym skuterze Vespa Primavera o pojemności 125 cm, którym mogą podróżować posiadacze samochodowego prawa jazdy. Tym razem firma Inter Cars, generalny importer skuterów marki Vespa, zaproponowała nam coś niezwykłego jak na polskie warunki - Model GTS SUPER 300.
Skuter wygląda tak samo, jak model o pojemności 125 cm, na który wystarczy kategoria "B". Moim zdaniem prezentuje się bajecznie - szczególnie z chromowanym bagażnikiem. Tym razem jednak, pojemność naszego modelu to aż 278 cm3. Nie będzie w tym grama przesady, jeśli napiszę, że to prawdziwy Rolls-Royce wśród skuterów. Tak też się nim jeździ - szybko i dostojnie.

1. PLAŻA "PONIATÓWKA"

Trudno dziś o bardziej oczywiste miejsce na spędzenie piątkowego wieczoru z przyjaciółmi, niż Poniatówka. Tramwajami, rowerami i pieszo ściągają tu codziennie tłumy młodych ludzi, którzy chcą odpocząć nad wodą w prawdziwym wakacyjnym klimacie. Piasek może nie jest wymarzonym podłożem dla kierowcy Vespy, ale za to zabawą jaką oferuje jazda po nim jest nieziemska!
Tu znajdziesz kluby "Temat Rzeka" czy "Plażowa", gdzie regularnie odbywają się koncerty. Również tu można bezpłatnie, ze swoimi piwem przyniesionym ze sklepu (legalnie!) posłuchać największych polskich gwiazd w ramach "Męskiego Grania". Widok plaży z Mostu Poniatowskiego robi ogromne wrażenie, podobnie jak ten z perspektywy siedzących na piasku plażowiczów. Kto nie był, nie zna życia w Warszawie.

2. CUD NAD WISŁĄ

Nazwa "Cud nad Wisłą" idealnie oddaje charakter tego miejsca. Jego pojawienie się na mapie Warszawy w 2010 roku było początkiem wielkiego powrotu mieszkańców stolicy nad rzekę. Ten pięknie położony klub nie ma sobie równych, dlatego mimo sporej odległości od centrum, co weekend są tu tłumy. Vespa zdaje się być idealnym środkiem transportu do "Cudu", bo dojedziemy tu na niej szybko i stylowo, a i miejsc do zaparkowania nie brakuje.
Sąsiedztwo portu czerniakowskiego sprawia, że nie pomylimy "Cudu" z żadnym innym miejscem. Muzyka, piwo i kawałek plaży (co po tej stronie rzeki jest nietypowe) dają niepowtarzalny klimat. Warto być, warto znać.

3. WARSZAWA POWIŚLE (PKP)

"Warszawa Powiśle" ma już najlepsze lata za sobą, ale wciąż to obowiązkowy punkt na imprezowej mapie Warszawy. Powstał w 2009 roku i jeszcze niedawno było to pierwsze miejsce, w którym chcieli się napić piwa krajowi i zagraniczni przybysze. Miejsce to znalazło się w anglojęzycznych przewodnikach!

Dworzec powstał na przełomie lat 50. i 60., a początki Vespy sięgają znacznie dalej w przeszłość. Włoska "osa" obchodziła niedawno 70-te urodziny. Trzeba przyznać, że doskonale się razem prezentują.
Nieustanne awantury ze strażą miejską i policją, które wlepiały mandaty pijącym drinki sprawiły, że wielu klientów przeniosło się nad Wisłę. Miejsce to nadal jednak zachowało swoje walory, głównie za sprawą industrialnej lokalizacji. Klub mieści się w dawnej kasie biletowej PKP Powiśle - modernistycznym budynku z lat 60. To prawdziwa kuźnia warszawskich hipsterów, której miasto wiele zawdzięcza.

4. "NA LATO"

"Na Lato" to lokal z nieco wyższej półki, choć utrzymany w modnych, hipsterskich klimatach. Przychodzi tu nieco "lepsza" klientela (a przynajmniej bogatsza). Jest zdecydowanie spokojniej, niż w lokalach skierowanych dla studentów. Można tam poleżeć na leżakach, ale z zarezerwowaniem stolika podobno zdarzają się problemy.

Trudno byłoby znaleźć w Warszawie miejsce, którego nazwa lepiej oddawałaby charakter Vespy . "Na lato", czyli ciepło, przyjemnie i stylowo.
Jeśli ktoś jest łasy na obcowanie z gwiazdami, właśnie w "Na lato" można spotkać wielu bywalców mediów, z Kubą Wojewódzkim czy Piotrem Kędzierskim na czele.

5. PLAC ZBAWICIELA (ZBAWIX)

Zbawix... To już legenda. O Placu Zbawiciela słyszał chyba każdy mieszkający w tym kraju, niezależnie od wieku. Wszystko za sprawą tęczy, którą uwielbiali podpalać nacjonaliści. Tymczasem Plac Zbawiciela to idealne miejsce, szczególnie dla młodych ludzi, którzy niedawno przyjechali do Warszawy, oraz dla gwiazd, które lubią czuć za plecami ich spojrzenia. Przyciągają je również Vespy, których właściciele chętnie odwiedzają Plac Zbawiciela. Ich hipsterski styl idealnie wpasowuje się w tutejsze klimaty.
Atmosfera nakręca się sama, oczywiście za pomocą oferty legendarnego "Planu B"; Charlotte i kilku innych zlokalizowanych w tej okolicy miejsc. Moim zdaniem jednak, Plac Zbawiciela bardzo stracił wraz z demontażem tęczy, która nadawała temu miejscu charakteru. Trudnego, ale jednak.

6. PLAC GRZYBOWSKI

Plac Grzybowski to "nowy Zbawix"? Oby nie, choć miejsce to jest prawdziwą perełką na mapie stolicy. Jeszcze nie do końca odkryte, na nieco wyższym poziomie ale z ogromnym potencjałem. Już dziś jest dość popularne, a prawdziwym skokiem rozwojowym dla Placu Grzybowskiego było pojawienie się "Charlotte Menora". My również pojechaliśmy tam Vespą, tym razem białą o pojemności 125 cm3. Przypomnijmy, że po zmianie przepisów może nią pokierować każdy, kto posiada samochodowe prawo jazdy.
W ciągu dnia można natknąć się na wielu obcokrajowców (szczególnie z Izraela) i krawaciarzy, którzy przychodzą tu na lunch z okolicznych biurowców. Miejsce to zostało tak dopieszczone i doinwestowane, że nie ma dnia, aby jakiś dziennikarz nie nagrywał tu materiału, albo modowa blogerka nie robiła tu sesji zdjęciowej. Niedawno, na samym środku swój filmik nagrywała Ewa Chodakowska.
Trwa ładowanie komentarzy...