Modelarze i paralotniarze się wściekną. Wojsko wprowadza całkowity zakaz lotów w promieniu 100 km od Stadionu Narodowego

W czasie szczytu NATO modele będą uziemione w promieniu 100 km od Stadionu Narodowego
W czasie szczytu NATO modele będą uziemione w promieniu 100 km od Stadionu Narodowego Fot. Paweł Kalisz
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych wprowadza całkowity zakaz lotów w promieniu 100 km od Stadionu Narodowego. Zakaz będzie obowiązywał w związku ze szczytem NATO od 7 do 10 lipca.

Zakaz obejmuje wszystko co lata, wyłączone są tylko samoloty lotnictwa państwowego, wojskowego, policyjnego czy straży pożarnej. Nie będzie wolno latać ani dronami, ani modelami samolotów sterowanymi radiowo, uziemieni zostaną także szybownicy, piloci sportowi i paralotniarze.

Zakazane będą wszystkie loty, zarówno komercyjne jak i rekreacyjne w promieniu 100 km od Stadionu Narodowego w Warszawie. W strefie tej mieści się zatem i Płock, i Radom, i Ostrołęka. Ktoś z dowództwa uznał, że styropianowe lub drewniane modele samolotów sterowane radiowo stanowią śmiertelne zagrożenie dla szczytu NATO.
To jakiś absurd – żali się jeden z modelarzy. Samoloty którymi lata zasilane są specjalnymi bateriami, które wystarczają średnio na 15 minut lotu. Gdyby nawet założyć, że model leci z prędkością 100 km na godzinę, to i tak w kwadrans pokona maksymalnie 25 km. – No niech będzie nawet 50 km, ale co dalej? Czy takim modelem wykonanym ze styropianu, który waży kilka kilogramów, mam się przebić przez beton stadionu i spaść na głowę Obamy? – pyta modelarz.

Ktoś tu chyba zwariował...

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

źródło: TVN24
Trwa ładowanie komentarzy...