Kaczyński na miesięcznicy obiecuje: Będzie prawda, nie będzie kłamstwa smoleńskiego

- Będzie prawda, nie będzie kłamstwa smoleńskiego - zapewniał znów Jarosław Kaczyński na 75-tej miesięcznicy. Na zdjęciu z pierwszej w tym roku. Odchody miesięcznic przerodziły się w święto państwowe.
- Będzie prawda, nie będzie kłamstwa smoleńskiego - zapewniał znów Jarosław Kaczyński na 75-tej miesięcznicy. Na zdjęciu z pierwszej w tym roku. Odchody miesięcznic przerodziły się w święto państwowe. Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
– Pomnik Lech Kaczyńskiego tutaj stanie – zapowiedział w niedzielę przed pałacem prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Szczyt NATO zakończył się i wszystko wraca do normy. Jest i miesięcznica, dokładnie 75.

– Idzie dobrze – ze satysfakcją stwierdził prezes PiS-u przemawiając do zebranych na miesięcznicy. Podobnie mówił i na 70-tej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Wczorajsza to już 75-ta. Od 6 lat gromadzi zwolenników PiS. Stała się jednym z ważniejszych wydarzeń dla polityków rządzącej partii. Miesięcznica jest tak ważnym politycznie wydarzeniem, że pojawiają się i przeciwnicy. Wczoraj też byli. Demonstranci z Obywatele RP protestowali przeciw zawłaszczaniu państwa przez PiS.

Tymczasem Jarosław Kaczyński podkreślał: – Idziemy do przodu, zmieniamy Polskę, dobra zmiana jest coraz bliżej. Oczywiście trzeba długo pracować, będą potrzebne lata, żeby przyszły te ostateczne ich konsekwencje, ale kierunek jest właściwy.

Zapowiedział, że na Krakowskim Przedmieściu stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego, a także pozostałych ofiar katastrofy.

I dodał: – Będzie prawda, nie będzie kłamstwa smoleńskiego. Jest prawdziwe śledztwo, a nie udawane. Jest komisja, która dąży do prawdy, a nie do tego, by ją ukryć.

Za oficjalnym nurtem podążają służby. Kadry kierownicze CBA oglądają kalendarze z podobiznami Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Dudy i Beaty Szydło. A w poszczególnych miesiącach wyróżnia się dzień upamiętniający katastrofę TU-154. Antoni Macierewicz, szef Ministerstwa Obrony Narodowej podjął nawet decyzję, że wydarzeniu będzie towarzyszyć asysta wojskowa, tak jak przy świętach państwowych

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.plŻródło rmf24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...