Polacy najmocniejsi na żużlu. Po raz siódmy zostali drużynowymi mistrzami świata!

Polscy fani żużla maja powody do dumy. Ich biało-czerwona ekipa znów trzyma Puchar Świata.
Polscy fani żużla maja powody do dumy. Ich biało-czerwona ekipa znów trzyma Puchar Świata. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Biało-czerwoni na ryczących motorach nie dali na torze żużlowym w Manchesterze wydrzeć sobie mistrzowskiego tytułu. Byli faworytami, ale to nie przesądzało o ich zwycięstwie. Do końca na torze trwała zacięta walka i zdecydował ostatnia seria wyścigów.

Po raz siódmy dzierżymy drużynowy Puchar Świata! Biało-czerwoni po trzech latach odzyskali tytuł mistrzów żużlowców.
Sobotnie zwycięstwo w Manchesterze może napawać optymizmem, bowiem polska ekipa była najmłodszą. Zapowiada się, że przez najbliższe lata będzie zgarniać medale i puchary.

Chociaż w składzie narodowej ekipy nie ma już legend, jak chociażby Tomasza Golloba, to i tak wygrali. Przeciwnicy jednak nie odpuszczali. Długo na manchesterskim torze dominowali Szwedzi. Szalę zwycięstwa przeważyła ostatnia seria startów. Po naradzie ekipy, zawodnicy pojechali bezbłędnie i zdobyli niemal maksymalna ilość punktów.
Ostatecznie biało-czerwona ekipa zdobyła 39 punktów i wyprzedziła Brytyjczyków (32), Szwedów (30) i Australijczyków (22). Niespodziankę sprawili gospodarze mistrzostw uzyskując trzecie miejsce.

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl

źródło: "Przegląd Sportowy"
Trwa ładowanie komentarzy...