Beata Pawlikowska: Absolutnie nigdy nie żałowałam, że nie mam dzieci

Beata Pawlikowska nie żałuje, że nie jest matką.
Beata Pawlikowska nie żałuje, że nie jest matką. Fot. facebook.com/BeataPawlikowska
Podróżniczka przyznała, że jest szczęśliwą bezdzietną kobietą i za nic by tego nie zmieniła. Podkreśla jak bardzo ceni swoją samotność, definiując ją prosto: życie na własnych warunkach.

Beata Pawlikowska dołącza do debaty o macierzyństwie, a raczej jego braku, w której głos ostatnio zabrała m.in. Jennifer Aniston. "Absolutnie nigdy nie żałowałam, że nie mam dzieci" – wyznaje na łamach "Faktu". – Czego miałabym żałować?" – pyta. W wieku 51 lat nie wyobraża sobie być w sytuacji rówieśników cierpiących na syndrom opuszczonego gniazda.

Dziennikarka i autorka książek w porównaniu z rodzicami, których zostawiają dorosłe dzieci, nie czuje się zagubiona, ale wolna. Nie doceniała tego, gdy była młodsza i zamiast siebie, słuchała życzliwych rad znajomych. "Teraz uważam, że to jest super i wcale nie mam ochoty nic zmieniać – mówi o swojej samotności. – Nie rozglądam się za kimś z kim mogłabym być, tylko żyję sobie po swojemu. Nie interesuje mnie co inni na ten temat myślą" – dodaje.

Decyzji o nieposiadaniu dzieci nie żałuje też Maria Peszek. Zdaniem kontrowersyjnej wokalistki, płodzenie ich w dzisiejszych czasach jest arogancją. "Wiem, że w ten sposób omija mnie ważne i na pewno piękne, niedające się z niczym porównać doświadczenie. To strata, na którą się godzę" – wyjaśniła w rozmowie z "Twoim Stylem" i wywołała burzę.


źródło: fakt.pl
Trwa ładowanie komentarzy...