Sprawdź czy jesteś w stanie dogonić Usaina Bolta. „New York Times” przygotował genialną olimpijską grę

Usain Bolt ma już 7 medali.
Usain Bolt ma już 7 medali. fot. VASILIS VERVERIDIS/123rf
Jak oceniasz swój refleks? Jeżeli do tej pory myślałeś, że jesteś szybki, porównaj swój czas reagowania z możliwościami Usaina Bolta, zdobywcy siedmiu złotych medali na igrzyskach olimpijskich.

Tuż po kolejnym zwycięstwie Usaina Bolta w Rio „New York Times” udostępnił prostą, ale bardzo pomysłową grę, w której możesz porównać swoje możliwościami z Usainem Boltem. Spokojnie, nie będziesz musiał biegać (ani nawet uśmiechać się). Wszystko czego potrzebujesz to lewy przycisk myszy.

Zasady są proste. Czekasz na komendę do startu i jak najszybciej klikasz. W ten sposób liczony jest twój czas reakcji, podobny do tego na starcie bieżni. Uprzedzając pytania, w przypadku Usaina Bolta jest to wynik 0.155 sekundy. Najlepszy wynik osiągnięty u nas w redakcji to 0,146. Będziecie lepsi?

Grę znajdziecie pod tym linkiem.

Usain Bolt po raz trzeci z rzędu został mistrzem olimpijskim w biegu na 100 metrów. W finale w Rio de Janeiro jamajski zawodnik pokonał ten dystans w 9,81 sekundy. Drugiego na podium, Justina Gatlina, wyprzedził o 0,07 sekundy. Jak mówi, nie był ekstremalnie szybki.

Napisz do autora: mateusz.albin@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...