Masz okres? Nie możesz wejść na basen. Kobiety oburzone decyzją klubu fitness

Zakaz korzystania z basenu przez kobiety podczas okresu to dobry pomysł ma swoich zwolenników.
Zakaz korzystania z basenu przez kobiety podczas okresu to dobry pomysł ma swoich zwolenników. fot. Flickr Richie Diesterheft http://bit.ly/1Pnp3rY/CC BY 2.0/http://bit.ly/1M3JOT6
– Drogie panie, nie korzystajcie z basenu podczas okresu - ogłoszenie takiej treści wywiesił klub fitness w Tbilisi (Gruzja). Na reakcję oburzonych klientek nie trzeba było długo czekać. – Czy to znaczy, że będziemy płacić mniej za karnet niż mężczyźni? – pyta Sophie Tabatadze, która opublikowała ogłoszenie klubu na Facebooku.

Kobieta zwraca uwagę na to, że zakaz oznacza, iż kobiety nie mogą korzystać z basenu przez 5-6 dni w miesiącu, stąd kobiety powinny płacić za karnet mniej niż koledzy.
Post na Facebooku podchwyciły światowe media. Opinie komentujących są podzielone - jedni uważają zakaz pływania podczas okresu za dyskryminację, inni mówią, że to dla dobra kobiet. Są też tacy, którzy mają pretensje do kobiety, że publikując informację na Facebooku, postawiła Gruzję w złym świetle. Z kolei są też tacy którzy cieszą się z otwartej rozmowy o menstruacji.

źródło: Mirror.co.uk
Trwa ładowanie komentarzy...