Ależ emocje w meczu Polaków z Niemcami o brąz! Biało-czerwoni musieli jednak uznać przewagę przeciwników

W Rio de Janeiro nasza ekipa walczy z Niemcami o brąz. Co przywiozą z igrzysk olimpijskich? Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Koniec snu o brązie dla polskich szczypiornistów! W Rio de Janeiro zakończył się mecz o trzecie miejsce z Niemcami na igrzyskach olimpijskich. Niestety, niemiecka drużyna w drugiej połowie dominowała na parkiecie. Polskiej ekipie zabrakło skuteczności w ataku.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Niemcami 25:31. W drugiej połowie meczu przewaga niemiecka była już wyraźnie widoczna. Biało-czerwoni nie odrobili punktów.
Kibice mimo rozbudzonych nadziei dziękują sportowcom.
To koniec marzeń o brązie dla polskiej drużyny, ale byli tak blisko...
Do końca zostały już minuty. Niemcy atakują. Ich przewaga rośnie. Wiele osób trzyma kciuki. Bramka dla Polaków i niemiecka odpowiedź.
Niemcy z dużą przewagą.
Niestety, sześć bramek przewagi dla Niemiec i 20 minut do końca meczu. Bramkarz niemieckiej ekipy już kilkakrotnie ratował wynik.
Odpiera ataki biało-czerwonych.
Za chwilę druga połowa.
Trzymamy kciuki!
Koniec pierwszej połowy. 17:13 prowadzą niemieccy szczypiorniści. Wyraźnie "przycisnęli" biało-czerwonych.
Bartosz Jurecki zdobywa punkt, ale jest już niemiecka odpowiedź. Prowadzą trzema bramkami.
I już ekipa niemiecka nie tylko doprowadziła do wyrównania, ale zdobyła prowadzenie. Jest 8:9 dla Niemiec!

Prowadzimy trzema bramkami, ale ekipa Niemiec nie rezygnuje z ataków.

Polscy piłkarze ręczni sprawili wielką niespodziankę i pokonali w ćwierćfinale Chorwatów. W ten sposób weszli do strefy medalowej. Rozbudzili nadzieje kibiców. Trochę ostudziła je przegrana z Duńczykami.

Nadal mamy jednak szansę na medal - brąz. Musimy tylko pokonać niemieckich szczypiornistów. To drugi mecz z Niemcami w Rio. Niestety, pierwszy w fazie grupowej, biało-czerwoni przegrali trzema bramkami, 29:32. Czas na rewanż i brąz. A kibice już komentują:

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl