Lekarz nie uszanował prywatności Anny Przybylskiej po jej śmierci. Właśnie został ukarany

Anna Przybylska zmarła dwa lata temu. Chorowała na złośliwy nowotwór trzustki.
Anna Przybylska zmarła dwa lata temu. Chorowała na złośliwy nowotwór trzustki. fot. Łukasz Węgrzyn/AG
Lekarz zmarłej w październiku 2014 roku Anny Przybylskiej został ukarany upomnieniem. Dwa lata temu, w trakcie telewizyjnego wywiadu, opowiadał o szczegółach choroby aktorki.

Tuż po śmierci Anny Przybylskiej, doktor Dariusz Zadrożny wystąpił w telewizji i zdradził przebieg choroby pacjentki. – Ania miała rozpoznania łagodnego guza w trzustce i nikt się nie spodziewał, że u tak młodej dziewczyny może dojść do sytuacji, że nowotwór będzie złośliwy. Ona do końca była pełna życia. Mimo że widziałem ją w stadiach, kiedy dopadał ją ból i niemalże wyła – mówił lekarz do kamery, opowiadając także, że aktorka planowała kolejną ciążę.

Postępowanie przeciwko lekarzowi zostało wszczęte na wniosek rzecznika odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. W trybie odwoławczym, Zadrożny został ukarany upomnieniem przez Naczelny Sąd Lekarski w Warszawie. Lekarz może się jeszcze odwołać do Sądu Najwyższego.

Aktorka była bardzo stanowcza ws. ochrony swojej prywatności. Kilka lat temu wypowiadała się na ten temat w rozmowie z Tomaszem Lisem. – Nie wiem, co moje życie prywatne może wnieść do debaty publicznej – mówiła kiedyś Anna Przybylska w programie "Tomasz Lis na żywo" w TVP2. Popularna aktorka kolejny raz odniosła się do swojego sporu z mediami plotkarskimi i paparazzi, którzy uprzykrzali jej życie.


źródło: Radio Gdańsk

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...