Robert Kubica znowu odnosi sukcesy na torze. Świetny występ Polaka w zawodach Renault Sport Trophy

Robert Kubica wrócił do wyścigów i od razu odnosi sukcesy. Jego ekipa zajęła trzecie miejsce w pierwszej części zawodów Renault Sport Trophy.
Robert Kubica wrócił do wyścigów i od razu odnosi sukcesy. Jego ekipa zajęła trzecie miejsce w pierwszej części zawodów Renault Sport Trophy. Fot. Tomasz Kaminski / Agencja Gazeta
Robert Kubica i Christophe Hamon zajęli trzecie miejsce w wyścigu Renault Sport Trophy w belgijskim Spa. Miejsce na podium ten team zawdzięczają świetniej jeździe Kubicy, a także decyzji sędziów, którzy już po zakończeniu zawodów ukarali ich rywali. Wyścig wygrała para Owens-Bloomstedt.

W Belgii kierowcy rywalizowali w wyścigu na 71 okrążeń. Robert Kubica i Christophe Hamon startowali z siódmej pozycji. Pierwszy bolid Renault Sport R.S. 01 prowadził Hamon, który już na starcie zaatakował i wysunął się na czwartą pozycję. Wtedy zderzył się jednak z innym zawodnikiem i stracił świetną pozycję. Szybko zjechał do boksów, gdzie za kierownicą usiadł Robert Kubica.
Polak zaatakował w swoim stylu. Odrobił straty i wrócił na czwartą pozycję. Czasy, które wykręcał były na poziomie pierwszej trójki, ale już nikogo więcej nie udało mu się wyprzedzić. Na metę wjechał jako czwarty.
Wtedy do gry przystąpili sędziowie. Za zbyt krótki pobyt w boksie ukarali Steina Schothorsta karą 15 punktów. W efekcie Schothorst z drugiego miejsca spadł na piąte, a Robert Kubica i Christophe Haman wskoczyli na trzecie miejsce i ostatecznie stanęli na podium.

W niedzielę na torze w Spa znów będzie można emocjonować się startem Polaka w Renault Sport Trophy. Dokładnie w południe Kubica wystartuje z trzeciej pozycji w wyścigach sprinterskich.

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

źródło: Sport.pl
Trwa ładowanie komentarzy...